Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Poznaliśmy nowych drugoligowców

Poznaliśmy nowych drugoligowców

Sezon w ligach wojewódzkich został przerwany przez pandemię koronawirusa i nie udało się wyłonić zespołów, które wywalczyłyby awans do II ligi kobiet i mężczyzn. Zgodnie z decyzjami PZPS wojewódzkie związki mogły więc zgłosić po jednej drużynie, która dostała szansę na grę na szczeblu centralnym. W ten sposób poznaliśmy 12 nowych klubów w II lidze mężczyzn i 11 w II lidze kobiet. Dołączą do nich jeszcze drużyny z Wielkopolski.

Zgodnie z decyzjami PZPS po przerwaniu sezonu z powodu pandemii koronawirusa ni będzie spadku z II ligi. Nie wiadomo jednak, czy wszystkie zespoły grające w minionym sezonie na tym szczeblu zgłoszą się do rozgrywek. Czas mają do 15 czerwca – po tym terminie będzie już wiadomo, kto zagra w II lidze kobiet i II lidze mężczyzn.Przerwane zostały również rozgrywki lig wojewódzkich. Decyzją PZPS wojewódzkie związki miały wskazać po jednym zespole, który będzie miał prawo w przyszłym sezonie grać w II lidze kobiet i jednym do II ligi mężczyzn. W ten sposób poznaliśmy nowych drugoligowców, zakładając, że zgłoszone zespoły dopełnią wszystkich formalności. Tylko w Wielkopolsce ze względu na grupy system rozgrywek jeszcze przed 15 czerwca rozegrane zostaną mecze barażowe, które wyłonią nowych drugoligowców.

W II lidze mężczyzn zagrają:
TS Volley Jelcz Laskowice
KS Stalpro Błyskawica Szczecin
UKS Arka Wojsławice
KS Miasteczko Śląskie
AZS UMK Toruń
AKS V LO Rzeszów
NKS Start Namysłów
GKSPS Gorlice
LKS LUKS Dobroń
KS Hetman Włoszczowa
SKS Gorzów Wielkopolski
KS Camper Wyszków
zespół z Wielkopolski

W II lidze kobiet zagrają:
#VolleyWrocław II
UKS Sokół 43 Katowice
AZS UMK Toruń
TS MKS San Jarosław
NTSK Nysa
UKS Jedynka Tarnów
Libero VIP Aleksandrów Łódzki
KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
APS Rumia
MUKS Wojskowi Warszawa
AZS AWF Biała Podlaska
zespół z Wielkopolski

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę