Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Pożegnalny mecz Sheilli Castro

Pożegnalny mecz Sheilli Castro

fot. FIVB

W piątek w Belo Horizonte swój „ostatni taniec” miała legendarna brazylijska siatkarka Sheilla Castro. Jedna z najlepszych zawodniczek świata, Sheilla, po raz ostatni wystąpiła na boisku jako zawodowy sportowiec. Na cześć ponad 20-letniej kariery multimistrzowskiej w Arena Minas Tênis Clube w Belo Horizonte zorganizowano piękną imprezę. Ponad 3000 widzów na trybunach mogło zobaczyć gwiazdy dawnej i obecnej brazylijskiej siatkówki.

Do pożegnania Sheilli zaproszono José Roberto Guimarãesa „Zé Roberto”, koleżanki z drużyny Sheilli z Itambé Minas, takie jak Macris, Carol Gattaz i Gabi, historyczne nazwiska brazylijskiej siatkówki, takie jak Fofão i Fabiana, a także mistrzów męskiej siatkówki, takich jak rozgrywający Maurício i William oraz libero Serginho. Na parkiecie wystąpiło w sumie 36 medalistów olimpijskich.To był mecz towarzyski w trzech setach do 25 punktów. Drużyny nazwano Team Beijing i Team London, nawiązując do dwóch miast, w których Sheilla zdobyła złoty medal olimpijski dla reprezentacji Brazylii. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla Team Beijing (25:21, 22:25, 26:24), przy czym Sheilla grała pierwszego seta dla Team Beijing, drugiego z Team London i trzeciego ponownie dla Team Beijing.

Będąc filarem reprezentacji Brazylii w latach 2002-2016, Sheilla pomogła jej zdobyć dwa złote medale olimpijskie, w Pekinie 2008 i Londynie 2012. Reprezentowała także swój kraj na igrzyskach w Rio 2016. W czasie swoich występów na arenie międzynarodowej zdobyła również srebrne medale na mistrzostwach świata w 2006 i 2010 roku, złoto w siedmiu edycjach FIVB World Grand Prix w Piłce Siatkowej oraz dwa w FIVB World Grand Champions Cup.

Po wycofaniu się z reprezentacji narodowej w 2016 roku, powróciła w 2019 roku, pomagając Brazylii wygrać w tym samym roku mistrzostwa Ameryki Południowej. Głównym celem Sheilli był czwarty występ olimpijski w Tokio w zeszłym roku, ale nie znalazła się na ostatecznej liście głównego trenera Jose „Ze Roberto” Guimaraesa i ostatecznie zakończyła swoją międzynarodową karierę srebrnym medalem Siatkarskiej Ligi Narodów w 2021 roku.

Sheilla miała również udaną karierę klubową. Najważniejszym wydarzeniem było prawdopodobnie zwycięstwo w Klubowych Mistrzostwach Świata Kobiet w Piłce Siatkowej w 2012 roku z brazylijskim Osasco, kiedy to została nagrodzona jako MVP. Sheilla zdobyła również tytuły mistrzowskie we Włoszech z Pesaro, w Turcji z VakifBank oraz w Brazylii z Minas i Unilever.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę