Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Poważny uraz Katarzyny Połeć

Poważny uraz Katarzyny Połeć

fot. Michał Szymański

Katarzyna Połeć zerwała ścięgno achillesa. Niestety, uraz wymaga zabiegu chirurgicznego. Do kontuzji doszło przy ostatnich piłkach treningu poprzedzającego mecz z Jokerem Świecie.

Chwilę przed zakończeniem trener powiedział: „Kończymy, każda po ostatnim ataku”. Byłam pierwsza w kolejce. Maja dograła do Marleny. Przez ułamek sekundy pomyślałam: Dlaczego piłka uderzyła mnie w nogę? Odwróciłam się, upadłam, poczułam ukłucie. Takie dziwne pęknięcie. Ból, ale nie taki, o którym słyszałam w opowieściach o „achillesie”. Ludzie wyją z bólu, u mnie nie było tak źle. Bolało, piekło, ale myślałam – niemożliwe, to nie Achilles. Jest mi cholernie żal, bo czułam, że jestem w coraz lepszej formie, że cała drużyna zaczyna wyglądać dobrze. I w takim momencie przytrafiła się najpoważniejsza kontuzja w życiu. Nigdy wcześniej nie miałam urazów wymagających operacji – opowiada Katarzyna Połeć.Jeszcze tego samego dnia zawodniczka wróciła do domu, aby w środę przejść badania umożliwiające diagnozę.  – Badania obrazowe potwierdziły przypuszczenia. Kasia zerwała ścięgno achillesa i potrzebuje zabiegu, po którym czeka ją kilkumiesięczna rehabilitacja. To typowy uraz sportowy, do którego dochodzi podczas wyskoku lub nagłego cofania się. Częsty w piłce nożnej, siatkówce, koszykówce, biegach. Ścięgno achillesa to przy okazji pięta achillesowa wielu sportów – mówi Maciej Karaczun, lekarz Chemika i Orthosport.

Zabieg przeprowadzony zostanie jak najszybciej, jeszcze w bieżącym tygodniu. – Wszyscy powtarzają, że w tym sezonie raczej na parkiet nie wrócę. Być może tak będzie, ale zrobię wszystko, żeby jak najszybciej przejść rehabilitację. Dziękuję klubowi za wsparcie i dobrą organizację w trudnym dla mnie momencie – kończy Połeć. To druga poważna kontuzja w zespole Chemika w tym sezonie. Wcześniej ze składu z powodu urazu kolana wypadła kubańska przyjmująca Wilma Salas.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved