Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Porażka Krispolu Września w sparingu z torunianami

Porażka Krispolu Września w sparingu z torunianami

Przygotowujący się do startu sezonu 2022/2023 pierwszoligowy Krispol Września zmierzył się w sparingowym meczu z zespołem CUK Anioły Toruń. Górą w tym pojedynku okazali się podopieczni trenera Sebastiana Tylickiego. W zaplanowanym na pięć setów meczu pokonali oni wrześnian 4:1.

Torunianie okazali się znacznie lepsi od siatkarzy Krispolu w środowym meczu towarzyskim. Spotkanie rozgrywane we wrześnieńskiej hali goście rozpoczęli od zwycięstwa 25:21. W drugiej odsłonie nie spuścili z tonu i również padła ona łupem zawodników Aniołów, którzy tym razem triumfowali do 22.

W secie numer trzy obraz gry znacząco się nie zmienił. Znów górą okazali się przyjezdni, którzy powtórzyli wynik z pierwszej partii (25:21). I choć spotkanie mogłoby się już zakończyć, rozegrane zostały jeszcze dwie odsłony.

Zespół z Torunia nie zwalniał jednak tempa. W dodatkowym czwartym secie ponownie zdominował wydarzenia na boisku. Krispol po raz kolejny musiał uznać wyższość rywali, ulegając im do 20. Dopiero piąty set okazał się szczęśliwy dla gospodarzy. Podopieczni Mariana Kardasa wygrali go 15:11.

Krispol Września – CUK Anioły Toruń 1:4
(21:25, 22:25, 21:25, 20:25, 15:11)

Krispol: Laskowski (5), Buczek (15), Tupta (4), Rudnicki (8), Kaciczak (8), Lipiński (2), Ligocki (libero) oraz Polczyk (9), Ziółkowski (2), Cichosz-Dzyga (9), Zieliński (libero)
Anioły: Kalinowski (12), Pawlak (9), Maluchnik, Zimoń (15), Gulak (10), Oziabło (11), Podborączyński (libero) oraz Grzona (5), Sternik (3), Skadorwa (16), Detmer (libero)