Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Pomocna dłoń Urosa Kovacevica

Pomocna dłoń Urosa Kovacevica

fot. Klaudia Piwowarczyk

W maju Uros Kovacevic doznał kontuzji podczas trzeciego meczu między Aluron CMC Wartą Zawiercie a PGE Skrą Bełchatów o brązowy medal PlusLigi. Okazało się, że wówczas ucierpiała kostka Serba. Nic więc dziwnego, że gdy siatkarz zobaczył podobnie wyglądający uraz, od razu ruszył z pomocą. Reprezentacja Serbii seniorów przygotowuje się w Kopaonik do mistrzostw świata. Powszechnie wiadomo, że Kovacević od lat jest jednym z głównych graczy reprezentacji narodowej.

Ostatnio  Kovacevic po raz kolejny udowodnił, że zawsze jest gotowy do niesienia pomocy, nawet poza boiskiem. Sprawa prawdopodobnie nie ujrzałaby nigdy światła dziennego, gdyby nie mail, jaki trafił do Federacji Piłki Siatkowej Serbii. Poszkodowana kobieta opisała w nim starania serbskiego siatkarza. 

„Drodzy zebrani, 31.07. przypadkowo upadłam przed hotelem „Grand” na Kopaoniku i uszkodziłam kostkę. W pobliżu był nasz wspaniały reprezentant Uros Kovacević, który podszedł do mnie jako jeden z pierwszych i zaoferował mi pomoc. W ten sposób chcę mu podziękować, bo wielcy ludzie i dobre uczynki zasługują na to, by o nich mówić. Trudno wyrazić słowami szacunek dla tego wielkiego sportowca i człowieka. Jego osiągnięcia sportowe można mierzyć medalami i starałam się opisać ten gest ludzkości, bo takie rzeczy nie mogą pozostać nieznane. Zapamiętam to spotkanie jako jedno z najpiękniejszych przeżyć, mimo że wydarzyło się w niefortunnych okolicznościach. Z wielką wdzięcznością i szacunkiem” – napisała poszkodowana Danijela Mitrović.

 

Kovacević został pochwalony także przez swój zespół, Aluron CMC Wartę Zawiercie, która dodatkowo przypomniała, że siatkarz jeszcze niedawno również zmagał się z urazem kostki.

źródło: Aluron CMC Warta Zawiercie, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę