Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EYOF: Polki z przegraną na początek

EYOF: Polki z przegraną na początek

Polska przegrała z Holandią 0:3 w pierwszym meczu fazy grupowej XVII Letniego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy 2023 w Mariborze. W kolejnych dniach biało-Czerwone zagrają z Włochami i Węgrami.

Pierwszą partię od prowadzenia 2:0 rozpoczęły biało-Czerwone, które wykorzystały proste błędy rywalek. Holenderki szybko odrobiły straty. W polu serwisowym bardzo dobrze spisywała się Roos Wessels 5:3. Chwilę później Polki miały coraz większe problemy w przyjęciu. Z kolei przeciwniczki nie zwalniały ręki w żadnym elemencie 11:7. Nie do zatrzymania była Britt Van De Kooi. Polski zespół do walki próbowała poderwać Julia Hewelt 11:15. Jednak lepsze w końcówce premierowej odsłony meczu okazały się Holenderki 25:19.

Początek seta numer dwa rozpoczął się od równej gry punkt za punkt 2:2. Podopieczne Marcina Orlika w tym fragmencie gry należało pochwalić za naprawdę dobrą skuteczność w ataku 14:12. Ręki w ataku i polu serwisowym nie zwalniała Hewelt 15:12. Wydawało się, że Polki mają pod kontrolą grę 18:15. Zespół z Holandii cierpliwie odrabiał straty. W dobrej dyspozycji była Suus Gerritsen 18:18. Końcówka była zacięta i emocjonująca. Ostatecznie szalę na swoją stronę przechyliły holenderskie zawodniczki 25:20. W ostatniej akcji rywalki obiły ręce blokującej Antoniny Dumańskiej.

W trzeciej odsłonie podopieczne Williama Klavera poszły za ciosem. Widać było, że odrobienie strat w połowie drugiego seta i rozstrzygnięcie go na swoją stronę dodało im pewności siebie. Dobre serwisy Sjakkie Donkers dały im prowadzenie 6:2. Polski zespół niestety miał spore problemy z przyjęciem, a w konsekwencji wyprowadzeniem skutecznej akcji. Z kolei rywalki punktowały w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła 4:11. W drugiej części tego seta biało-Czerwone starały się jak mogły, aby nawiązać walkę. Jednak to Holenderki do końca dyktowały warunki gry, wygrywając pewnie do 18. Zwycięstwo skutecznym atakiem po bloku przypieczętowała Wessels.

Polska – Holandia 0:3
(19:25, 20:25, 18:25)

Polska: Dumańska (4), Ziółkowska (1), Bury (3), Gajewska (6), Hewelt (12), Nastawska (5), Maciejewicz (libero) oraz Nadera (6), Mulka, Łabanowska, Zwierzyńska (1)

Holandia: Van De Kooi (6), Strikwerda (6), Donkers (7), Wiegerinck (7), Wessels (14), Gerritsen (10), Krikhaar (libero) oraz Koops, Smits (1), Radstake, Kok (1)

źródło: inf. własna, pzps.pl