Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Politechnika Lubelska górą w starciu z reprezentacją Polski U-20

Politechnika Lubelska górą w starciu z reprezentacją Polski U-20

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

Kadra juniorów przygotowuje się do mistrzostw Europy U-20, które rozegrane zostaną od 26 września do 4 października w Czechach. Dziś podopieczni trenerów Sebastiana Pawlika i Macieja Zendeła rozegrali sparingowy mecz w Lublinie z miejscowym LUK Politechniką, który w tym sezonie zagra w TAURON 1. Lidze.

Lublinianie, którzy aspirują do gry o PlusLigę, zwyciężyli 5:0 (31:29, 25:23, 30:28, 25:23, 25:22). Trenerzy umówili się na rozegranie pięciu setów. W składzie gospodarzy są zawodnicy z przeszłością plusligową m.in. Romać, Pająk, Sobala czy Wachnik.Obserwatorzy podkreślali bardzo dobrą postawę reprezentacyjnej młodzieży, która walczyła jak równy z równym z LUK Politechniką. Imponowała m.in. gra blokiem. Kadra U-20 zdobyła tym elementem 18 punktów. Reprezentanci Polski rozpoczęli w składzie: Durski, Gomułka, Markiewicz, Urbanowicz, Czerwiński, Gierżot (23 pkt), Deren (libero). Na zmianę wchodzili wszyscy pozostali zawodnicy.

Do Lublina nie pojechał Przemysław Kupka, który doznał delikatnego urazu. Jutro (11.09.) LUK Politechnika Lublin zagra w Świdniku w Memoriale Tragicznie Zmarłych Siatkarzy.

źródło: tauron1liga.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved