Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Polacy wygrywają ostatni test przed mundialem

Polacy wygrywają ostatni test przed mundialem

Ostatnim sprawdzianem reprezentacji Polski przed zbliżającymi się mistrzostwami świata w piłce siatkowej był mecz towarzyski rozegrany przeciwko drużynie Argentyny w katowickim Spodku. Biało-czerwoni bez większych problemów wygrali spotkanie w trzech setach. Zespoły rozegrały jeszcze czwarty set zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami trenerów. Dodatkowa partia również padła łupem Polaków.

W mecz lepiej weszli Argentyńczycy dzięki dobrej zagrywce Luciano De Cecco (2:0), pierwszy punkt dla Polski zdobył Aleksander Śliwka. Gra toczyła się punkt za punkt, skuteczny w ofensywie był Bartosz Kurek.Na 4:4 podopieczni Nikoli Grbicia wyrównali dzięki dobrej grze blokiem, a po autowym ataku Bruno Limy i potężnemu zbiciu Kurka przeważali 7:5. Dobrze zagrywał Jakub Kochanowski, asa  serwisowego dołożył Kurek (9:6).  Albicelestes zdołali zbliżyć się na jeden punkt, nadal jednak na wysokiej skuteczności grał Kurek (14:12). Polacy grając dobrze stopniowo powiększali przewagę, błędy rywali i blok Łukasza Kaczmarka spowodowały, że różnica wynosiła trzy punkty na korzyść mistrzów świata (17:14),  Atakujący dołożył także asa serwisowego (20:16),a. po atakach Semeniuka i Kochanowskiego było już 22:17 i drugi czas wykorzystał Marcelo Mendez. Blok na Palonskim dał już Polakom piłki setowe (24:19), a błąd serwisowy przeciwników zakończył zmagania w tym secie.

Po ataku Kamila Semeniuka w drugim secie było 2:0 dla Polski, a po akcji ofensywnej Kurka już 4:1. Dobrze funkcjonowała obrona, a tempa nie zwalniał Kurek (7:3). Albicelestes na moment zniwelowali straty do dwóch oczek, ale cały czas to biało-czerwoni przeważali kontrolując wydarzenia na boisku, atak Semeniuka i błąd Facundo Conte dał już wynik 11:6 i o czas poprosił trener Mendez. Nic to jednak nie dało, to Polska była zespołem lepszym w każdym elemencie, w polu zagrywki nie zawodził Kurek, w aut uderzył  Martin Ramos (15:7). Pojedyncze udane akcje Argentyńczyków nie pomagały w odrabianiu strat, po polskiej stronie nie zawodził Kamil Semeniuk (18:11). Ataki  Śliwki i Łukasza Kaczmarka dały już rezultat 20:12. Argentyna wygrała co prawda trzy kolejne akcje, ale wszystko wyjaśnił potem atakiem Kamil Semeniuk (21:15), atak i blok dołożył Kaczmarek (24:16). Seta atakiem zakończył Mateusz Bieniek.

Początek trzeciej odsłony był wyrównany, żadna z ekip nie była w stanie odskoczyć nawet na dwa oczka, po ataku Kurka było 9:9.  Po polskiej stronie na boisku byli m. in. Tomasz Fornal, Karol Kłos, Grzegorz Łomacz czy Jakub Popiwczak. Udane zagrywki tego pierwszego pozwoliły Polakom odskoczyć na 13:10. Dobrze w bloku spisywał się Łukasz Kaczmarek, co spowodowało, że mistrzowie świata przeważali już 18:13. Argentyńczycy rzucili się do odrabiania strat i po ataku Conte przegrywali już tylko 16:18, siatkarz ten dołożył także zagrywkę (18:19). O przerwę poprosił Nikola Grbić, a po niej do remisu doprowadził blok na Tomaszu Fornalu. W kolejnej akcji siatkarz ten jednak się poprawił, dołożył też kolejny atak i asa serwisowego (22:20).  Po ataku Bartosza Kwolka biało-czerwoni mieli piłki setowe (24:22), seta zakończył kolejny atak Bartosza Kwolka. Mimo wyniku mecz jednak się nie skończył. Trenerzy umówili się na dodatkowego seta.

Na czwartego seta Polska wyszła w składzie z Mateuszem Porębą i Łukaszem Kaczmarkiem, dodatkowo grali Fornal, Kwolek, Łomacz, Kłos i Popiwczak. Po sprytnym zagraniu Fornala było 2:0 dla podopiecznych Nikoli Grbica. Na 3:3 zagrywką wyrównał Conte. Sprawy w swoje ręce wziął Łukasz Kaczmarek, jego atak oraz punktowe zagrywki dały wynik 7:4, co zmusiło trenera Mendeza do poproszenia o czas. Poskutkowało to tym, że Argentyna zbliżyła się na jeden punkt, kiedy to atakował Pablo Koukartsev. Blok na Kaczmarku dał remis 12:12. Polacy w dalszej fazie seta odskoczyli na trzy punkty, kiedy to w ataku dobrze spisał się Kaczmarek, zadziałał także blok (20:17). Na środku siatki nie zawodził Karol Kłos (21:18). Po stronie rywali dobrze spisywał się w ataku Jan Martinez Franchi, co poskutkowało chwilowym zniwelowaniem strat (21:22). Kolejny raz jednak nie zawiódł Mateusz Poręba, swoje w ataku dołożył też Fornal (24:21). Mecz asem serwisowym zakończył Łukasz Kaczmarek.

Polska – Argentyna 4:0
(25:20, 25:17, 25:22, 25:21)

Składy zespołów:
Polska: Janusz, Śliwka (5), Kochanowski (3), Kurek (12), Semeniuk (13), Bieniek (5), Zatorski (libero) oraz Łomacz (1), Kaczmarek (14), Fornal (11), Kłos (4), Popiwczak (libero), Kwolek (6), Poręba (4)
Argentyna: De Cecco (1), Conte (10), Gallego, Lima (10), Palacios (1), Zerba, Danani (libero) oraz Palonsky (3), Sanchez, Ramos (7), Martinez (8), Koukartsev (8)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę