Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Polacy wygrali sparing z Argentyną

Polacy wygrali sparing z Argentyną

Reprezentacja Polski U-21 przygotowuje się do mistrzostw świata w tej kategorii wiekowej, które odbędą się w Bahrajnie między 7 a 16 lipca tego roku. Polacy w ostatnim czasie sprawdzili swoją formę na tle reprezentacji Argentyny. Biało-czerwoni pokonali swoich rówieśników 3:1.

Reprezentacja Polski pod wodzą trenera Mateusza Grabdy przygotowuje się do mistrzostw świata U-21. Polacy w grupie C w Bahrajnie zmierzą się z reprezentacjami Bułgarii, Kanady i Indii. Na dwa tygodnie przed startem turnieju biało-czerwoni sprawdzili swoją formę w kolejnym sparingu. Tym razem ich rywalem byli Argentyńczycy, którzy podczas mistrzostw świata w grupie D będą się mierzyć z Belgami, Czechami i Amerykanami.

Pierwszy set został zdominowany przez siatkarzy z Argentyny. Podopieczni trenera Sebastiana Fernandeza od początku do końca utrzymywali przewagę i wygrali do 16. W tym secie Argentyńczycy górowali na siatce, mimo że ich gra nie była pozbawiona błędów. W drugiej odsłonie początkowo grę zdominowali Polacy. Z czasem ich rywale zaczęli dochodzić do głosu i zmniejszyli dystans do dwóch oczek. Końcówka seta była zacięta, ale ostatnie słowo należało do Polaków. Dwie kolejne odsłony miały podobny przebieg. Przez większość czasu wynik pozostawał na styku. W dalszej części tych partii do głosu dochodzili już siatkarze prowadzeni przez trenera Grabę i wygrywali te sety do 22.

Liderem biało-czerwonych był Piotr Śliwka. Przyjmujący zdobył 17 punktów – zaserwował dwa asy, aż pięciokrotnie zatrzymał atak rywali. Atakował z 42% skutecznością. Cała reprezentacja Polski U-21 posłała 9 asów (najwięcej – 5 Kajetan Kubicki). Przyjęcie pozytywne wyniosło 40% (13% perfekcyjnego). Polacy atakowali zaś z 46% skutecznością a 8 razy zapunktowali blokiem. Argentyńczycy posłali 6 asów i lepiej przyjmowali od Polaków (46% pozytywnego i 21% perfekcyjnego odbioru). Byli również skuteczniejsi w ataku (52%), ale mniej punktów zdobyli blokiem (4).

Polska – Argentyna 3:1
(16:25, 30:28, 25:22, 25:22)

Polska: Majchrzak (12), Szymendera (11), Kubicki (7), Kufka (6), Nasewicz (9), Śliwka (17), Hawryluk (libero) oraz Nowik (1), Biliński, Hendzelewski i Kędzierski (libero)
Argentyna: Conde (12), Gracia (9), Vazquez (2), Gomez (14), Rojas (13), Salazar (9), Albretch (libero) oraz Turcitu (1), Trucco i Ovalles