Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > BPT Elite16 Brasilia: Bryl/Łosiak kończą turniej na 9. miejscu

BPT Elite16 Brasilia: Bryl/Łosiak kończą turniej na 9. miejscu

Michał Bryl i Bartosz Łosiak zakończyli swój występ w turnieju Beach Pro Tour Elite16 Brasilia. Polska para w Rundzie 12 uległa amerykańskiemu duetowi Evans/Budinger po tie-breaku i tym samym nie zagra w ćwierćfinale rozgrywek organizowanych w Ameryce Południowej.

POLACY POTWIERDZILI ZWYCIĘSTWO

Biało-czerwoni nie weszli dobrze w mecz, ponieważ na dzień dobry przy świetnej grze blokiem Chase’a Budingera przegrywali 0:5. Polacy jednak nie zamierzali być dłużnej bierni. Po dłuższym okresie i asie serwisowym Michała Bryla mieli kontakt, przegrywając jedynie 9:10. Niewiele później Bryl raz jeszcze zapunktował zza linii 8. metra i tablica wyników wskazała na remis po 12, a po dwóch kolejnych atakach to duet znad Wisły cieszył się z prowadzenia 14:12. Gra Amerykanów widocznie gasła, bowiem ci nie wystrzegali się błędów i summa summarum tracili już cztery oczka (16:12). W siatkówce bezpiecznych przewag jednak nie ma i tym razem przekonali się o tym Bryl wraz z Łosiakiem, wszak rywale zbliżyli się na punkt (19:18). Po ataku Bryla biało-czerwoni mieli piłki setowe, choć Miles Evans swoimi atakami doprowadził do gry na przewagi. Polska para objęła finalnie prowadzenie w meczu po punktowym bloku Bryla (23:21).

ODPOWIEDŹ AMERYKANÓW

Start drugiej części stał pod znakiem  wyrównanej gry. Po tym, jak punktowym blokiem popisał się ponownie Bryl, biało-czerwoni wygrywali 5:3. Ekipa zza oceanu jednak nie odpuszczała i doprowadzenie przez nią do wyrównania stanowiło tylko kwestię czasu (9:9). Świetna dyspozycja Budingera w polu serwisowym przełożyła się na prowadzenie amerykańskiego duetu, który legitymował się w połowie seta czterema oczkami zaliczki (13:9). Evans/Budinger konsekwentnie szli za ciosem i w samej końcówce mieli już sześć punktów do przodu (18:12). Postawienie przez nich kropki nad “i” stanowiło kwestię czasu (21:16).

GRA POD DYKTANDO PARY ZZA OCEANU

W tie-breaku po asie serwisowym Evansa i bloku Budingera Amerykanie wygrywali 3:0. Przerwa na życzenie Polaków niewiele zmieniła, para ze Stanów Zjednoczonych szła w najlepsze po zwycięstwo (9:4, 12:6). Polacy byli wręcz bezradni, a po ataku Evansa było po meczu (15:7).

Bryl/Łosiak – Evans/Budinger 1:2
(23:21, 15:21, 7:15)

Bartosz Łosiak zakończył spotkanie zdobywając 17 punktów, wszystkie atakiem. Z kolei Michał Bryl zapisał na swoje konto 15 oczek (9 atak, 3 blok, 3 zagrywka). Polacy zakończyli turniej w Brasilii na 9. miejscu. Najbliższy turniej Beach Pro Tour Elite16 rozegrany zostanie w Portugalii w dniach 22-26 maja, a kolejny w Starych Jabłonkach pomiędzy 30 maja a 2 czerwca.