Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP młodzików: Trefl Gdańsk obronił mistrzowski tytuł

MP młodzików: Trefl Gdańsk obronił mistrzowski tytuł

fot. Piotr Sumara, pzps.pl

Dobiegły końca Mistrzostwa Polski Młodzików organizowane w Kielcach. Po tytuł mistrzowski, a zarazem jego obronę sięgnął Trefl Gdańsk SA, który w wielkim finale rozprawił się z KS Metro Family Warszawa. Na najniższym stopniu podium uplasowała się natomiast Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel, która w małym finale okazała się lepsza od BKS-u Chemik Siatkówka Młodzieżowa. 

GDAŃSKIE LWY obroniły TYTUŁ

Bardzo dobrze rozpoczęła turniej ekipa z Gdańska, która wygrała wszystkie trzy spotkania bez straty seta w grupie A i zajęła pierwsze miejsce. Gdańszczanie w półfinale pewnie rozprawili się z drużyną z Bydgoszczy, dwukrotnie triumfując do piętnastu. W finale Treflowi przyszło zmierzyć się z KS Metro Family Warszawa. Formacja ze stolicy Polski podobnie jak ta z Gdańska – w fazie grupowej wiodła prym, kończąc grupę B z dorobkiem trzech zwycięstw, bez straty seta. W półfinale emocji nie brakowało, zespół z Warszawy wisiał wręcz na włosku, bowiem przegrywał z Akademią Talentów Jastrzębski Węgiel 0:1, ale w drugiej części wygrał po grze na przewagi 27:25, a w tie-breaku 15:11.

W wielkim finale od samego początku warunki gry dyktowali gdańszczanie, a ekipa ze stolicy Polski niewiele była w stanie zrobić. Summa summarum KS Metro przegrał do 18 i 17. Gdańszczanie jak zagrali kolektyw. Najlepiej punktującym był Adam Potempa, który na swoje konto zapisał 8 punktów i atakował ze skutecznością 27%, po 7 oczek sięgnął Arkadiusz Wlazły. Po drugiej stronie siatki najwięcej oczek zainkasował Michał Topór, który dostarczył swojej drużynie 6 punktów.

JASTRZĘBIANIE Z BRĄZEM

Zespół z Jastrzębia-Zdroju rywalizację w grupie A zakończył na 2. miejscu, sięgając po 5 punktów. Akademia Talentów uległa jedynie gdańskiemu Treflowi. Ekipa z Bydgoszczy również zajęła drugą posadę w grupie B, musiała uznać wyższość tylko KS Metro Family Warszawa. Obydwie drużyny nie sprostały w półfinale liderom przeciwnych grup, przez co przyszło im grać w małym finale.

Podobać się mogło samo otwarcie meczu, ponieważ już w pierwszej odsłonie doszło do gry na przewagi, po której bardziej zadowoleni byli bydgoszczanie, triumfując do 25. Zespół ze Śląska odpowiedział jednak w drugiej części i to przekonująco, bo wygrał 25:16. Tie-break w ostateczności nie zawiódł, był wyrównany. Po tym, jak Akademia Talentów wygrała 15:13 – cieszyła się z brązowego medalu mistrzostw Polski młodzików. Bardzo dużą cegiełkę do ostatecznego wyniku dołożyli Miłosz Steliga i Cezary Ślusarz, zdobywcy odpowiednio 14 i 12 punktów. Pierwszy z nich skończył 13 z 23 piłek, co przełożyło się na skuteczność 57%. Drugi natomiast otrzymał 12 piłek i zamienił je na 7 punktów (skuteczność 58%). W szeregach Chemika najlepiej punktującym był Grzegorz Miszewski, zdobywca 21 oczek. Skończył 18 z 36 piłek, co oznacza skuteczność na poziomie 50%.

WYBICKI KIELCE TUŻ ZA PODIUM

Prawie że tuż za podium turniej zakończył Aluron CMC Wybicki Kielce, który w meczu o 5. miejsce pokonał AKS V LO Rzeszów. Zespoły te w swoich grupach sięgnęły tylko po jedno zwycięstwo, przez co zakończyły tę fazę na 3. miejscu. W samym starciu lepszy okazał się zespół z Kielc, który nie miał jednak łatwej przeprawy. Najpierw wygrał 25:19, ale jeszcze trudniej było w drugiej odsłonie, gdzie do stanu 18:18 wynik oscylował wokół remisu. Nieporozumienia rzeszowian pomogły kielczanom, którzy triumfowali 25:23. Świetne zawody rozegrał Jakub Rokita, autor 11 oczek. Skończył 8 z 18 piłek, co oznacza skuteczność 44%. Natomiast najjaśniejszym punktem ekipy z Rzeszowa okazał się Hubert Olechowski, która zainkasował 7 oczek i atakował ze skutecznością 38%.

ENERGETYK PRZEDOSTATNIĄ SIŁĄ

Najgorzej w grupach poradziły sobie Enea Energetyk Poznań i SMS Sparta Kraków, które nie przegrały wszystkie trzy mecze i zajęły 4. miejsca. Niemniej jednak ekipy te miały jeszcze jedną szansę na zasmakowanie zwycięstwa za sprawą potyczki o 7. miejsce. Spotkanie “dowiozło”, ponieważ obfitowało w trzy sety. Po pierwszym bliżej wiktorii byli poznanianie, ale krakowianie nie odpuścili i doprowadzili do tie-breaka. W nim aż do stanu po 11 trwała zacięta wymiana ciosów, ale Energetyk okazał się lepszy w ostatnich akcjach. (15:13). Najlepiej punktującymi poznańskiego zespołu byli Alan Robak i Szymon Kasperczak, którzy dostarczyli swojej formacji po 12 punktów. Z kolei Kacper Królikiewicz dla Sparty dostarczył 13 oczek.

Nagrody indywidualne

najlepszy atakujący: Michał Topór (KS Metro Family Warszawa)

najlepszy środkowy: Cezary Ślusarz (Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel)

najlepszy rozgrywający: Jakub Przybyłkowicz (Trefl Gdańsk SA)

najlepszy przyjmujący: Arkadiusz Wlazły (Trefl Gdańsk SA)

najlepszy libero: Michał Wajszczuk (KS Metro Family Warszawa)

MVPAdam Potempa (Trefl Gdańsk SA)

Klasyfikacja końcowa mistrzostw Polski Młodzików

  1. Trefl Gdańsk SA
  2. KS Metro Family Warszawa
  3. Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel
  4. BKS Chemik Siatkówka Młodzieżowa
  5. Aluron CMC Wybicki Kielce
  6. AKS V LO Rzeszów
  7. Enea Energetyk Poznań
  8. SMS Sparta Kraków

Zobacz również:
Wyniki turnieju finałowego mistrzostw Polski młodzików

źródło: opr. własne, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-05-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved