Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Bez większych przetasowań po czwartej kolejce

II liga K: Bez większych przetasowań po czwartej kolejce

fot. Michał Szymański

W czwartej serii gier w II lidze kobiet nie doszło do zbyt dużych zmian. Punkt straciło Libero, z porażką musiała pogodzić się ekipa Kęczanina Kęty. Libero, AZS Uniwersytet Gdański, Silesia Częstochowa oraz Marba Sędziszów Małopolski są liderkami w poszczególnych grupach.

Grupa I

W pierwszej grupie UKS ZSMS Poznań zrównał się punktami z Libero VIP Biesiadowo. Poznanianki wygrały swój mecz UKS OPP Kołobrzeg 3:1. Natomiast ekipa z Aleksandrowa Łódzkiego odwróciła losy spotkania z rezerwami Energetyka Poznań. Przegrywała bowiem 0:2, pomimo niekorzystnego wyniku zdołała odwrócić losy meczu i wyjechała z dwoma punktami. SMS Police wygrał z drugą drużyną MKS Kalisz. Z kolei rezerwy ŁKS Łódź dopisały do swojego konta trzy punkty po zwycięstwie w Szamotułach. Nie wiedzie się drugiej drużynie ze Stężycy, która przegrała w Łasku 0:3 i zamyka ligową tabelę.

Zobacz również:
Wyniki i tabela II ligi kobiet grupa 1

Grupa II

W drugiej grupie doszło do meczów na linii Gdańsk – Warszawa. Uniwersytet Gdański wygrał z AZS-em Warszawa 3:1, a Kaman Warszawa w takim samym stosunku rozprawił się z Gedanią Gdańsk. Obie zwycięskie drużyny zachowały status niepokonanych, mają po 12 punktów. Trzeci Volley Kobyłka wygrał 3:0 z AZS AWF Warszawa. MUKS Krótka rozbił Spartę Warszawa, a druga drużyna Pałacu Bydgoszcz wygrała 3:1 z Chemikiem Olsztyn.

Zobacz również:
Wyniki i tabela II ligi kobiet grupa 2

Grupa III

W derbach Częstochowy lepsza okazała się Silesia, która pokonała Częstochowiankę 3:1. Szczególnie zacięty był trzeci set, gdzie o zwycięstwie ekipy gości decydowała gra na przewagi. Silesia jako jedyna drużyna nie przegrała meczu w tej grupie, zajmuje pierwsze miejsce, Częstochowianka jest siódma. Wicelider Silesia Volley Mysłowice wygrał 3:1 z GLKS Barycz Janków Przygodzki. Zwycięstwo w takim samym stosunku z AZS AWF Wrocław zanotował NTS AZS PANS Komunalnik Nysa. Chełmiec Wałbrzych rozbił 3:0 Polonię Łaziska Górne. W ważnym spotkaniu Volley II Wrocław musiał uznać wyższość Sari Żory i uległ tej ekipie 1:3

Zobacz również:
Wyniki i tabela II ligi kobiet grupa 3

Grupa IV

Trzecie zwycięstwo na swoje konto zapisała Marba Sędziszów Małopolski. Siatkarki tej drużyny w trzech setach wygrały z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i umocniły się na pierwszy miejscu w tabeli. Emocjonujący i zacięty mecz został rozegrany w Tomaszowie Lubelskim, tamtejsza Tomasovia odwróciła losy meczu z Kęczaninem Kęty i wygrała 3:2. Swojej szansy nie wykorzystała druga drużyna SMS-u Szczyrk, która prowadziła 2:0 z AZS Uniwesytet Bielsko-Bialski, a pomimo tego zeszła z boiska pokonana i musiała zadowolić się jednym punktem. Z pierwszego zwycięstwa w obecnym sezonie cieszył się Poprad Stary Sącz, który wygrła 3:0 z Sokołem AZS AWF Katowice. Uczennice SMS Solna Wieliczka wygrały 3:1 w derbowym starciu z Maratonem Krzeszowice.

Zobacz również:
Wyniki i tabela II ligi kobiet grupa 4

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2023-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved