Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Urszula Jędrys-Szynkiel: Mamy grać o I ligę

Urszula Jędrys-Szynkiel: Mamy grać o I ligę

fot. Michał Szymański

Silesia Częstochowa po bardzo udanym sezonie 2022/2023 postawiła ambitny cel przed nadchodzącymi rozgrywkami. Drużyna chciałaby awansować na zaplecze TAURON Ligi. – Skład przygotowany jest na walkę o I ligę. Myślę, że mamy podobny a nawet na pojedynczych pozycjach lepszy skład niż w zeszłym roku. Mamy grać o I ligę – powiedziała w materiale TV Orion Urszula Jędrys-Szynkiel.

Silesia Częstochowa ma za sobą bardzo udany sezon w II lidze kobiet. Chociaż częstochowianki tego nie planowały, wywalczyły awans do turnieju finałowego. W nim częstochowianki zajęły 4. miejsce. – Nie szykowaliśmy zespołu na awans a graliśmy w najlepszej czwórce. Myślę, że niewiele brakowało do trzeciego miejsca. Nie mieliśmy porównania z innymi zespołami II ligi – powiedziała Urszula Jędrys-Szynkiel, trenerka Silesii Częstochowa. Zespół w połowie sierpnia rozpoczął przygotowania do kolejnych rozgrywek.

Cel Silesii Częstochowa – awans

W sezonie 2023/2024 przed zespołem zostanie już postawiony cel, jakim jest awans do I ligi. Drużyna podczas przerwy międzysezonowej została wzmocniona. – Skład przygotowany jest na walkę o I ligę. Myślę, że mamy podobny a nawet na pojedynczych pozycjach lepszy skład niż w zeszłym roku. Mamy grać o I ligę. Mamy dwie typowe atakujące a w zeszłym roku posiłkowaliśmy się innymi siatkarkami, bo mieliśmy trzy przyjmujące i na ataku grały dziewczyny, które również mogły wejść jako czwarta przyjmująca. Nie do końca były typowymi atakującymi. Mamy wysoką atakującą i uzupełnia tę pozycję Michalina Sochaczewska, która była w zeszłym roku, ale też będzie tylko na ataku – wyjaśniła Szynkiel.

Drużyna będzie rywalizować w grupie 3. W nadchodzącym sezonie kibice będą świadkami derbów Częstochowy. W tej samej grupie zagra bowiem pierwszoligowy spadkowicz – Częstochowianka. – W Częstochowiance nastąpiły duże zmiany. Cieszę się, że udało im się nie spaść całkiem, tylko spaść o jedną ligę. Mieli bardzo duże problemy finansowe. To jest klub, z którego się wywodzę, więc dobrze im życzę. Przy takiej zmianie zespołu mogli spaść do II ligi i teraz mają zupełnie inny zespół, młody. Nie wiem, czy dwie czy trzy dziewczyny, które grały w zeszłym roku, zostały, więc też od nowa będą składać ten zespół, żeby wszystko im wychodziło – stwierdziła trenerka Silesii.

Skład Silesii Częstochowa na sezon 2023/2024:
rozgrywające: Nikola Malczewska, Julia Kontowicz
przyjmujące: Agata Sklepik, Aneta Grabińska, Paulina Jagła, Aleksandra Chęcińska
środkowe: Julia Klimowicz, Oliwia Kubryn, Wiktoria Kubryn,
atakujące: Emilia Motłoch, Michalina Sochaczewska
libero: Anna Maziakowska, Natalia Cichowlas

Zobacz również:
Podział na grupy II ligi kobiet w sezonie 2023/2024, zasady spadku i awansu

źródło: opr. własne, TV Orion

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved