Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Hala w Radomiu nadal pechowa dla gospodarzy. Projekt Warszawa nie stracił seta

PL: Hala w Radomiu nadal pechowa dla gospodarzy. Projekt Warszawa nie stracił seta

Nie było niespodzianki na zakończenie 22. kolejki PlusLigi. Cerrad Enea Czarni Radom nadal nie przerwali fatalnej serii porażek we własnej hali i przegrali z Projektem Warszawa. Wyżej notowani rywale w Radomiu nie stracili ani jednego seta i awansowali w ligowej tabeli.

W spotkanie lepiej weszła ekipa z Warszawy, która po asie serwisowym Linusa Webera wyszła na trzypunktowe prowadzenie (5:2). Na moment radomianom udało się zmniejszyć dystans do jednego oczka, ale stołeczni siatkarze popracowali w ataku i przywrócili sobie bezpieczną sytuację. Niedługo potem asa dołożył Artur Szalpuk, dzięki któremu warszawianie mieli aż pięć punktów z przodu (15:10). Za to gospodarzom zaczęły się zdarzać błędy własne. Nadrobił jednak w kontrataku Bartosz Firszt, co poprawiło nieco wynik Czarnych w okolicach końcówki. Stołeczni siatkarze musieli więc popracować blokiem, żeby znaleźć się na dobrej drodze do wygranej w premierowej odsłonie (20:15). Obyło się bez żadnych niespodzianek i to Projekt triumfował po nieudanej zagrywce Bartłomieja Lemańskiego (18:25).

Znacznie bardziej wyrównany okazał się początek drugiego seta. Przełamanie nastąpiło dopiero po udanej akcji w wykonaniu Kevina Tillie i błędzie gospodarzy (5:8). Nie był to koniec pomyłek radomian, gdyż niedługo potem atak w siatkę posłał Paweł Rusin. Za to Szalpuk zanotował na swoim koncie kolejnego asa w tym meczu (13:8). Na moment Czarnym udało się zbliżyć do przeciwników, ale po bloku warszawian Projekt był na dobrej drodze, aby sięgnąć po kolejną wygraną (20:15). Szczególnie, że w jednej z końcowych akcji pomylił się Rusin. Błędu nie uniknął także Damian Schulz, wobec czego kolejna partia zakończyła się wynikiem 25:18 dla ekipy z Warszawy.

Gra punkt za punkt powróciła podczas otwarcia odsłony numer trzy. Kiwka w aut Schulza oraz blok warszawian sprawiły jednak, że ponownie to goście wyszli jako pierwsi na wyższe prowadzenie (9:7). Nie za długo trzeba było też czekać na asa, którego dołożył Weber. Ponadto stołeczni siatkarze wykazywali się czujnością w bloku (14:10). Kiedy dobrze w tym elemencie spisał się Jan Firlej, było już 21:16 dla warszawskiego zespołu. Za to set skończył się efektownie, „kropkę nad i” postawił as serwisowy Tillie (25:18).

MVP: Jan Firlej

Cerrad Enea Czarni Radom – Projekt Warszawa 0:3
(18:25, 18:25, 18:25)

Czarni: Schulz (10), Nowak, Tammemaa (4), Lemański (9), Rusin (2), Firszt (9), Masłowski (libero) oraz West i Mauricio (1)
Projekt: Firlej (2), Tillie (7), Semeniuk (5), Nowakowski (6), Szalpuk (11), Weber (14), Wojtaszek (libero) oraz Grobelny (4) i Kowalczyk (2)