Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Arcyważny komplet punktów Czarnych w meczu ze Stalą

PL: Arcyważny komplet punktów Czarnych w meczu ze Stalą

Bardzo ważny pojedynek w dole tabeli stoczyli siatkarze z Radomia oraz Nysy. Po dwóch setach było 1:1, a gospodarze wygrali najbardziej wyrównaną, trzecią partię. W czwartym secie podopieczni Jakuba Bednaruka poszli za ciosem i komplet bardzo istotnych punktów został w Radomiu.

Pojedynek lepiej rozpoczęli przyjezdni, wykorzystując błędy Czarnych (4:1). Szybko jednak straty zostały zniwelowane, najpierw asem serwisowym popisał się Rafał Faryna, a później sędziowie odgwizdali błąd ustawienia Stali. Dzięki świetnej dyspozycji Bartłomieja Lemańskiego i w ataku, i w bloku, gospodarze wyszli na prowadzenie 10:9. Gdy dwukrotnie w ataku pomylił się Nikołaj Penczew, Daniel Pliński musiał interweniować (10:14). Na niewiele się to zdało, Santana najpierw popisał się asem, a później swoją zagrywką zmusił do błędu rywala i było już 18:12. Siatkarze z Nysy popełniali błąd za błędem, a jeszcze oczko z zagrywki dorzucił Berger (23:16). Premierowa odsłona zakończyła się kolejną zepsutą zagrywką Stali (25:18).

Ponownie początek to skuteczniejsza gra Stali, dobrymi serwisami popisał się Mitchell Stahl, dlatego o czas musiał prosić Jakub Bednaruk (1:4). Spore ożywienie w ekipie Stali wniósł Bartosz Bućko, który zmienił słabiej dysponowanego Penczewa. Radomianie popisali się jednak serią bloków (9:10), a później w polu serwisowym odpalił znowu Santana, szkoleniowiec przyjezdnych poprosił o przerwę (13:14). Po błędzie Stahla tablica wskazywała remis po 15, ale w tym momencie nysianie zaczęli grać blokiem, dodatkowo zmuszali przeciwników do błędu. Stal utrzymywała bezpieczną przewagę, chociaż jeszcze w końcówce odpalił Faryna (20:22). Po błędzie radomskiego atakującego set padł łupem gości (25:21).

Cerrad Czarni wrócili do swojej dobrej dyspozycji w bloku i zagrywce, po zatrzymaniu Wassima Ben Tary było 5:2 i o czas poprosił Daniel Pliński. Szybko zrobiło się 6:5, gdy Maciej Zajder posłał piłkę tuż przed linię końcową. Rozegrał się Alexander Berger i dzięki jego dyspozycji na lewym skrzydle radomianie prowadzili pięcioma oczkami. Goście się nie poddawali, w ataku radzili sobie Zajder i Ben Tara, czym zmusili Jakuba Bednaruka do wzięcia przerwy (15:13). Szczęście uśmiechnęło się do Zajdera, po jego zagrywce piłka zatańczyła na siatce, czym zaskoczyła miejscowych (16:16). Gra ponownie się wyrównała, środkowi mieli swój moment, ale po tym, jak w polu serwisowym zameldował się Santana, Czarni wyszli na ważne prowadzenie (22:20). Walki nie brakowało, wydarzenia w tej części meczu zakończył Lemański, atakując blok – aut (25:23).

Blok to zdecydowanie była mocna strona radomian, jeśli nie był punktowy, to umożliwiał rozgrywanie kontr. Jedną z nich wykorzystał Santana i było 4:1. Po tym, jak Bućko chciał przebić piłkę w linię, a posłał ją w aut, o czas poprosił trener przyjezdnych (3:6). Przyjmujący Stali popisał się po chwili punktową zagrywką, ale wciąż minimalna przewaga leżała po stronie Czarnych (10:8). Gra środkiem we wcześniejszych odsłonach spowodowała, że nikt nie skakał do ataków z 6. strefy. Zapunktował Berger, nysianie chcieli odpowiedzieć zagraniem z II linii, jednak Bućko nie zmieścił się w boisku (14:10). Podopieczni Daniela Plińskiego zupełnie nie byli w stanie się przełamać, brakowało im skuteczności w pierwszej akcji. Jeszcze walczył Ben Tara (20:16, 21:18), a Bućko schował ręce Farynie, dlatego na wszelki wypadek interweniował jeszcze Jakub Bednaruk (23:20). Decydujący punkt atakiem z lewego skrzydła zdobył Berger (25:21).

MVP: Mateusz Masłowski

Cerrad Enea Czarni Radom – Stal Nysa 3:1
(25:18, 21:25, 25:23, 25:21)

Czarni Radom: Kędzierski (3), Lemański (11), Berger (16), Faryna (12), Santana (17), Parkinson (9), Masłowski (libero) oraz Gąsior, Firszt i Nowak
Stal Nysa: Komenda, Stahl (2), Ben Tara (21), M’Baye (1), Kwasowski (7), Penczew (2), Dembiec (libero) oraz Ruciak (libero), Bućko (15), Szwaradzki (1), Zajder (10), Dębski, Schamlewski (5) i Szczurek