Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Hain: Zespół został zbudowany na miarę możliwości

Piotr Hain: Zespół został zbudowany na miarę możliwości

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Łatwo nie będzie. To 100% prawda, tak jest zawsze. Łatwiej jest awansować niż się utrzymać, bo przeskok na każdej płaszczyźnie jest bardzo duży. Na płaszczyźnie organizacyjnej, budżetowej, sportowej i na wielu innych pewnie również. Jest to olbrzymie przedsięwzięcie i będą musiały zostać wdrożone olbrzymie nakłady sił, żeby cel, którym jest utrzymanie, jakoś wywalczyć – przyznał w rozmowie z TV Orion Piotr Hain, nowy środkowy częstochowskiego beniaminka.

PlusLiga wraca do Częstochowy. Tym razem rywalizować w niej będzie Exact Systems Hemarpol Norwid Częstochowa. Drużyna po awansie zachowała kręgosłup drużyny, ale również pozyskała wielu nowych siatkarzy. Wśród nich nie brakuje niedoświadczonych zawodników z zagranicy oraz dobrze znanych polskim kibicom siatkarzy, którzy w ostatnim czasie występowali w PlusLidze.

Częstochowianie w sierpniu rozpoczęli przygotowania do sezonu. Przed zespołem szereg sparingów. Pierwszym z nich będzie mecz z BBTS-em Bielsko-Biała 9 września. Następnie podopieczni trenera Hudziaka będą testować formę na tle innych pierwszoligowców. – Zaczęliśmy siatkarskie elementy. Wygląda to dobrze, pozytywnie a będzie wyglądało z każdym treningiem na pewno coraz lepiej, bo czas będzie działał na naszą korzyść. Będziemy się zgrywać. Co prawda większość zawodników została, ale jest też paru nowych chłopaków w tym ja. Na pewno czas będzie naszym sprzymierzeńcem. Im dalej w las, tym będziemy tworzyli lepszy kolektyw – powiedział Piotr Hain.

Trudny cel – utrzymanie

Łatwo nie będzie. To 100% prawda, tak jest zawsze. Łatwiej jest awansować niż się utrzymać, bo przeskok na każdej płaszczyźnie jest bardzo duży. Na płaszczyźnie organizacyjnej, budżetowej, sportowej i na wielu innych pewnie również. Jest to olbrzymie przedsięwzięcie i będą musiały zostać wdrożone olbrzymie nakłady sił, żeby cel, którym jest utrzymanie, jakoś wywalczyć. Jestem nastawiony pozytywnie. Myślę, że zespół został zbudowany na miarę możliwości, najlepszy jaki mógł być zbudowany na tę chwilę. Musimy się bić w każdym meczu, musimy walczyć, „dziubać” punkty. Z każdym zespołem musimy próbować, nie tylko z tymi, które będą naszymi bezpośrednimi rywalami. Musimy się skupiać na każdym kolejnym meczu, żeby zagrać jak najlepiej – podkreślił środkowy zespołu z Częstochowy.

Exact Systems Hemarpol Norwid Częstochowa rywalizację w lidze rozpocznie 23 października domowym meczem przeciwko Ślepskowi Malow Suwałki. Następnie częstochowian czeka wyjazdowy mecz z Aluron CMC Wartą Zawiercie. Już w trzeciej kolejce PlusLigi beniaminek podejmie Jastrzębski Węgiel a tydzień później na wyjeździe zagra z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

źródło: opr. własne, TV Orion

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved