Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Piotr Gruszka: Nie ma zgrupowań na luzie

Piotr Gruszka: Nie ma zgrupowań na luzie

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Bardzo często grając na reprezentacji wewnętrzną gierkę jest rywalizacja i naprawdę idzie tam „na noże”. Ci, którzy teoretycznie są w tej drugiej szóstce zawsze chcą udowodnić, że oni zasługują na miejsce w pierwszej szóstce, więc te mecze nie zawsze wygrywała ta pierwsza grupa – powiedział dla Polsatu Sport Piotr Gruszka.

Piotr Gruszka skomentował też spekulacje na temat powołania Bartosza Bednorza i głosów, że w Tokio go zabraknie, bo nie jest zgrany z całą grupą. – Zobaczymy jakie kryteria pod uwagę weźmie Vital. Bartek będzie przede wszystkim walczył sportowo.– Myślę, że przez te ostatnie dwa lata w Modenie bardzo dojrzał – jako człowiek, jako zawodnik. Transfer do Kazania nie wziął się z przypadku i był bacznie obserwowany. Pokazał, że jest bardzo mocnym siatkarzem. Uważam, że sportowo będzie się bardzo mocno bił. A to jak będzie funkcjonowała grupa, to wyniknie w czasie tego jednego roku, który pozwoli im zbudować atmosferę, aby każdy czuł się ważny i mocny tej grupie. To już jednak decyzje trenera. Tutaj nie ma czasu na błędy, chcąc jechać po medal olimpijski. – dodał były trener Resovii.

Gruszka uważa, że zgrupowanie w Spale nie będzie tylko wydarzeniem towarzyskim, a twardą walką o wyjazd na igrzyska. – Dla tych, którzy chcą jechać walczyć o medal, nie ma zgrupowań na luzie. Myślę, że na tym zgrupowaniu będzie podejmowana praca wielowątkowa. To nie będzie tylko stricte przyszykowanie formy. To będzie cały czas praca i obserwacja nad wszystkim co się dzieje, tym bardziej, że jakieś małe ograniczenia w treningu będą. Później rusza sezon ligowy, który będzie ważnym etapem przygotowań do igrzysk. Nie wiemy do końca jak będzie wyglądała liga, ale to zgrupowanie reprezentacji będzie też po to, aby jak najlepiej wystartować w lidze. I tam będzie ważny czas, aby przekonać trenera, żeby być w tej grupie.

*Cały wywiad Krystiana Natońskiego z Piotrem Gruszką w serwisie polsatsport.pl

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę