Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Pierwszy zagraniczny transfer Developresu

Pierwszy zagraniczny transfer Developresu

fot. Łukasz Krzywański

Juliette Fidon-Lebleu po rocznej przygodzie w DPD Legionovii przeniosła się do Developresu SkyRes Rzeszów. Jest pierwszym zagranicznym wzmocnieniem zespołu prowadzonego przez Stephane’a Antigę, a czwartym w ogóle.

Kolejną kartę w składzie odkrył Developres SkyRes Rzeszów. Jego barw w następnym sezonie będzie broniła Juliette Fidon-Lebleu. Nowa zawodniczka zespołu z Podkarpacia mierzy 184 centymetry wzrostu i od pięciu lat stanowi trzon seniorskiej reprezentacji Francji, której jest kapitanem.Niespełna 24-letnia siatkarka grała dotychczas w ekipach Evreux Volleyball (do 2017) i Beziers Volley (2017-19). W roku 2018 sięgnęła po mistrzostwo Francji. Miniony sezon spędziła w Lidze Siatkówki Kobiet, broniąc barw DPD Legionovii Legionowo. Francuska przyjmująca w minionym sezonie wystąpiła w rundzie zasadniczej w 21 spotkaniach, w których na swoim koncie zgromadziła 282 punktów, w tym 25 w polu serwisowym i 27 w bloku. Jej skuteczność w ataku została oszacowana na poziomie niespełna 40%.

Juliette Fidon-Lebleu nie jest pierwszą nową zawodniczką drużyny prowadzonej przez Stephane’a Antigę. Wcześniej klub z Podkarpacia ogłosił podpisanie umów z trzema polskimi zawodniczkami. Były nimi: Marta Krajewska (rozgrywająca), Aleksandra Rasińska (atakująca) oraz Anna Stencel (środkowa).

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi na sezon 2020/2021

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved