Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pięciosetowy pojedynek dla zespołu z Jarosławia

I liga K: Pięciosetowy pojedynek dla zespołu z Jarosławia

Drużyny I ligi kobiet regularnie rozgrywają spotkania awansem. Tym razem w piątek 13 października w Węgrowie Nike podejmowało SAN-Pajdę Jarosław w ramach spotkania 5. kolejki. Drużyny podzieliły się punktami. Gospodynie prowadziły 2:1, ale rywalki doprowadziły do tie-breaka. W piątym secie siatkarki z Jarosławia okazały się lepsze i dopisały do swojego konta cenne zwycięstwo. Nagrodę MVP odebrała Katarzyna Saj.

Otwarcie dla gości

Na początku spotkania obie drużyny grały falami. Gdy przyjezdne odskoczyły na 6:3, interweniował szkoleniowiec Nike. W kolejnych akcjach serię punktów zaliczyły gospodynie i tym razem o czas poprosił trener zespołu z Jarosławia (8:7). Po fragmencie wyrównanej walki, ponownie kilka punktów z rzędu zdobyły jarosławianki (13:13, 13:16). Mimo kolejnych roszad w składzie gospodynie nie potrafiły zatrzymać rozpędzonych przeciwniczek. W decydującym momencie ponownie serią popisały się przyjezdne, które wygrały seta do 18.

Nike przejęło inicjatywę

Początek drugiego seta był bardziej wyrównany. Żaden zespół nie był w stanie zbudować wyraźnej przewagi (10:10). W kolejnych akcjach chociaż gospodynie odskakiwały na dwa punkty, rywalki szybko niwelowały dystans. Dopiero gdy w drugiej części seta siatkarki Nike odskoczyły na 18:15 interweniował trener Tietianiec. Do końca nie brakowało walki, ale to gospodynie jako pierwsze miały piłkę setową, którą od razu wykorzystały.

Pierwsze akcje trzeciej odsłony toczyły się pod dyktando gospodyń, szybko przerwę wykorzystał trener Tietianiec (7:3). W kolejnych akcjach siatkarki z Węgrowa rozpędzały się. Rywalki nie miały jedna zamiaru odpuszczać. Chociaż przegrywały 8:14, za sprawą efektownej serii zmniejszyły dystans. W krótkim czasie obie przerwy wykorzystał trener Kupisz (14:13). W kolejnych akcjach jarosławianki kontynuowały skuteczną grę i w decydująca fazę seta wchodziły prowadząc 20:17. Gospodynie zdołały doprowadzić do zaciętej końcówki. Jako pierwsze miały piłkę setową, ale nie wykorzystały jej. Węgrowiankom udało się wygrać dopiero po długiej walce na przewagi.

Przebudzenie przyjezdnych

Podrażnione takim przebiegiem trzeciego seta jarosławianki z wysokiego c weszły w czwartą partię (2:5). Chociaż Nike starało się walczyć, dopiero po interwencji trenera Kupisza zaliczyło serię punktów i doprowadziło do remisu (11:11). W kolejnych akcjach gospodynie starały się przejąć inicjatywę. Trwała walka na styku. Przy stanie 22:22 o czas poprosił szkoleniowiec przyjezdnych. Jarosławianki jako pierwsze miały piłkę setową, którą wykorzystały.

Tie-break od początku toczył się pod dyktando przyjezdnych. Jarosławianki szybko odskoczyły na cztery punkty. Po serii punktów Nike zbliżyło się jednak na jedno oczko (6:7). Mimo czasu dla trenera Tietiańca seria węgrowianek trwała (8:7). Dopiero w drugiej części seta SAN-Pajda doszła do głosu. Od stanu 10:9 dla Nike już tylko przyjezdne zdobywały punkty i wygrały całe spotkanie.

MVP: Katarzyna Saj

PMKS Nike Węgrów – SAN-Pajda Jarosław 2:3
(18:25, 25:21, 31:29, 23:25, 10:15)

Nike: Michałek (12), Surlit (7), Głodzińska (20), Piszcz (2), Waszyńska (16), Orzyłowska (4),  Dutkiewicz (libero) oraz Hochołowska (2) Okulus (1), Godlewska (3), Jankowska (5)
SAN-Pajda: Grzelak (1), Mauzre-Mago (11), Magierowska (4), Saj (40), Andrzejewska (11), Zięba (12), Machowska (libero) oraz  Łubianka (2), Stepko, Papszun (2)