Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > W Opolu stawiają na kontynuację. Piąty sezon libero w Uni

W Opolu stawiają na kontynuację. Piąty sezon libero w Uni

fot. Michał Szymański

Pierwsze wieści kadrowe napływają z Uni Opole, które ogłosiło przedłużenie współpracy z Adrianą Adamek. Dla zawodniczki grającej na pozycji libero sezon 2024/2025 będzie już piątym spędzonym w Opolu.

 

Pierwsza karta odkryta

Pierwsze wieści kadrowe zaczęły napływać z Uni Opole. Dotychczas było wiadomo, że w siódmej drużynie TAURON Ligi nie zagra już Pola Janicka , a na początku tygodnia klub z Opola ogłosił przedłużenie współpracy z grającą na pozycji libero Adrianą Adamek, dla której sezon 2024/2025 będzie już piątym spędzonym w Opolu.

 

Adriana Adamek to wychowanka MUKS Sparty Warszawa. W kolejnych latach reprezentowała barwy MOS-u Wola Warszawa, Pałacu Bydgoszcz oraz LTS-u Legionovia Legionowo. W rozgrywkach młodzieżowych na jej koncie są dwa złote (2016, 2017) oraz dwa srebrne (2014,2015) medale mistrzostw Polski juniorek (2016 i 2017), brązowy medal mistrzostw Polski kadetek, oraz srebrny i brązowy medal Młodej Ligi Kobiet. Swoją seniorską karierę rozpoczynała w Legionovii Legionowo. Następnie przeniosła się do Wisły Warszawa, ale po kilku miesiącach rozwiązała kontrakt z winy stołecznego zespołu. Na ostatnie kilka tygodni skróconego sezonu elity przeniosła się do BKS-u Stal Bielsko-Biała, w którym zagrała w zaledwie jednym meczu – z Grupą Azoty Chemikiem Police.

 

Piąty sezon w Opolu

Od sezonu 2020/2021 jest zawodniczką Uni Opole, z którym najpierw wywalczyła awans do TAURON Ligi, następnie zajęła siódme miejsce w debiutanckim sezonie Uni w elicie, a w kolejnych rozgrywkach jej drużyna nie zakwalifikowała się do play-off. W zakończonym sezonie Uni znalazło się ponownie w czołowej ósemce, ale największym jego sukcesem był awans do turnieju finałowego Pucharu Polski, w którym w półfinale musiało uznać wyższość późniejszego triumfatora, BKS-u Bielsko-Biała.

 

Zobacz również

Karuzela transferowa TAURON Ligi na sezon 2024/2025

źródło: Uni Opole

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved