Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I Liga K: Sokół nie zawiódł, wywiózł trzy punkty z Sosnowca

I Liga K: Sokół nie zawiódł, wywiózł trzy punkty z Sosnowca

Liderki I ligi kobiet – siatkarki Sokoła Mogilno wygrały 3;0 z przedostatnim Płomieniem Sosnowiec i umocniły się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli. Gospodynie dzielnie walczyły w pierwszych dwóch setach. W trzeciej partii nie miały zbyt wiele do powiedzenia. Sosnowiczanki przegrały czwarty mecz w sezonie.

W pierwszej partii wyrównana gra toczyła się do stanu po 6. Przyjezdne w jednym ustawieniu zdobyły sześć punktów z rzędu, prowadziły 11:6. Gospodynie szybko odpowiedziały swoim rywalkom, również zdobyły sześć punktów i tym razem to one prowadziły (12:11). Gra falowała, do stanu 16:16 miejscowe siatkarki dotrzymały kroku Sokołowi. W końcówce pierwszej partii zarysowała się przewaga Sokola, który wygrał tę partię w stosunku 25:21.

W drugiej odsłonie meczu na boisku trwała zacięta wymiana. Raz jedna, a raz druga drużyna zdobywała prowadzenie, po czym traciła je na rzecz rywalek. Mogilnianki prowadziły 8:5, gospodynie nie pozostały im dłużne doprowadziły do remisu po 10.. Do stanu 15:15 toczyła się gra punkt za punkt. Podobnie jak to miało miejsce w pierwszym secie przyjezdne odrzuciły od siatki swoje rywalki, kontrataki zamieniały w punkty i wygrały drugiego seta.

Trzeci a zarazem ostatni set tego meczu nie miał większej historii. Płomień seriami tracił punkty i nie miał siatkarskich argumentów aby przeciwstawić się Sokołowi. Na początku przegrywał 1:5, a następnie 2:11. Mogilnianki kontrataki zamieniały w punkty, ustrzegły się błędów własnych czego nie można powiedzieć o ekipie z Sosnowca. W końcówce seta było 21:8. Ostatecznie Sokół wygrał 25:14.

MVP: Aleksandra Szczepańska

Trans-Ann Płomień Sosnowiec – Sokół & Hagric Mogilno 0:3
(21:25, 20:25, 14:25)

Płomień: Kaczmarzyk, Karnicka, Laszczyk, Twardoch, Bagniak, Buczek, Samul (libero) oraz Cur-Słomka, Milkowska, Borawska
Sokół: Przybyło Cabaj, Nowak, Szczepańska, Świętoń, Brzoska, Rafałko (libero) oraz Łuczyszyn, Szczepańska, Marcyjanik, Pilarczyk