Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Paweł Zatorski: Spodziewamy się bardzo trudnego meczu

Paweł Zatorski: Spodziewamy się bardzo trudnego meczu

Reprezentacja Polski nie prezentuje się z najlepszej strony podczas turnieju w Rotterdamie. Biało-czerwoni dopiero po tie-breakach pokonali Niemców i Holendrów a w sobotę przegrali 0:3 z USA. W niedzielę czeka ich starcie z Włochami, którzy podczas obecnego turnieju nie stracili nawet seta. – Włosi to mistrzowie świata. Myślę, że to mówi samo za siebie. Również są w pełnym składzie. Wiemy, jak dobrą siatkówkę potrafią grać. Tutaj na razie wygrywali wszystko po 3:0, więc spodziewamy się bardzo, bardzo trudnego meczu również w niedzielę – powiedział w rozmowie z Sarą Kalisz na łamach sport.tvp.pl Paweł Zatorski, libero reprezentacji Polski.

Polacy w sobotę nie zdołali ugrać nawet seta w pojedynku przeciwko Stanom Zjednoczonym. Amerykanie w pierwszym secie początkowo musieli gonić wynik, ale wygrali tę odsłonę do 22. W dwóch kolejnych partiach kontrolowali już przebieg boiskowych zdarzeń i nie pozwolili Polakom przekroczyć bariery 20 punktów. – Amerykanie zagrali lepiej od nas. Kontrolowali tak naprawdę dwa pierwsze sety, grało im się zdecydowanie łatwiej. W pierwszej partii szkoda jednej niewykorzystanej kontry, którą mieliśmy – było to zagmatwanie między dwoma naszymi zawodnikami kto miał wystawić piłkę. Wynik zamiast doprowadzenia do remisu poszedł w stronę prowadzenia siatkarzy z USA – powiedział Paweł Zatorski.

W niedzielę biało-czerwonych czeka starcie z Włochami. Aktualni mistrzowie świata zajmują obecnie 6. miejsce w tabeli Siatkarskiej Ligi Narodów, zaś biało-czerwoni są na 7. lokacie. Polacy tracą do swoich najbliższych rywali cztery punkty. Reprezentanci Włoch rywalizację w Lidze Narodów rozpoczęli od dwóch porażek 0:3 z Argentyną i USA, jednak po tym przyszła seria zwycięstw za trzy punkty. Mecz pomiędzy Polską a Włochami otworzy ostatni dzień rywalizacji w Rotterdamie. Spotkanie zaplanowano na godzinę 12:30. – Włosi to mistrzowie świata. Myślę, że to mówi samo za siebie. Również są w pełnym składzie. Wiemy, jak dobrą siatkówkę potrafią grać. Tutaj na razie wygrywali wszystko po 3:0, więc spodziewamy się bardzo, bardzo trudnego meczu również w niedzielę – zaznaczył libero reprezentacji Polski.

źródło: opr. własne, sport.tvp.pl