Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Paweł Zatorski: Po porażce ciężko jest się podnieść

Paweł Zatorski: Po porażce ciężko jest się podnieść

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Cieszymy się z tego, że rozpoczęliśmy ten turniej od zwycięstwa za trzy punkty. To jest cenna zaliczka. Myślę, że nasza gra, forma i pewność siebie będą ewoluowały w ramach rozwoju mistrzostw Europy – powiedział po pokonaniu Portugalczyków Paweł Zatorski, libero reprezentacji Polski. 

Polscy siatkarze od wygranej zaczęli zmagania w mistrzostwach Europy. Mistrzowie świata pokonali Portugalczyków, chociaż dopiero w czterech setach. – Cieszymy się przede wszystkim z tego, że rozpoczęliśmy ten turniej od zwycięstwa za trzy punkty. To jest cenna zaliczka. Myślę, że nasza gra, forma i pewność siebie będą ewoluowały w ramach rozwoju mistrzostw Europy. Głęboko w to wierzę – powiedział Paweł Zatorski.Nie ukrywa on, że czempionat Starego Kontynentu nie jest łatwy dla biało-czerwonych, bo odbywa się zaledwie kilkanaście dni po igrzyskach olimpijskich, w których Polacy spisali się poniżej oczekiwań. – Wszystkie turnieje, które odbywają się bezpośrednio po wielkiej imprezie, zawsze są trudne. Często po porażce ciężko jest się podnieść, ale my daliśmy z siebie wszystko, aby jak najlepiej przygotować się do mistrzostw Europy i to mimo trudności zdrowotnych i psychicznych. Próbowaliśmy dać z siebie maksa i mam nadzieję, że to zaowocuje jak największą liczbą zwycięstw oraz radością, którą dostarczymy kibicom. Mam nadzieję, że widzieli, że w czwartek się nie oszczędzaliśmy – zaznaczył libero reprezentacji Polski.

Portugalczycy tanio skóry nie sprzedali, ambitnie walczyli, urywając faworytom jednego seta. – Zagraliśmy słabiej, ale taka jest siatkówka. Okazało się, że z Portugalią, przeciwko której grałem chyba po raz pierwszy w karierze, można przegrać partię przez popełnienie kilku głupich błędów. Bynajmniej nie lekceważę przeciwników, bo w tym zespole gra kilku doświadczonych zawodników, którzy występują m.in. w PlusLidze. Są świetnie wyszkoleni i pokazują pazur – ocenił defensywny zawodnik reprezentacji Polski.

W piątek podopieczni Vitala Heynena mają dzień przerwy, a w sobotę zmierzą się z Serbami. Może okazać się, że będzie to pojedynek o pierwsze miejsce w grupie. – Nie będzie to dla nas dzień wolny, bo dostaliśmy już tradycyjną rozpiskę zajęć. Dla mnie to akurat dobrze, bo przed meczem z Portugalią przebiegłem sporo kilometrów i mam nadzieję, że w kolejnym spotkaniu wystąpię pełen energii i zdrowia. Szykujemy się na kolejne trudne starcie – zakończył Paweł Zatorski.

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę