Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Paweł Zatorski: Musimy być agresywni od początku do końca

Paweł Zatorski: Musimy być agresywni od początku do końca

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Dla nas jest to nowe życie, nowy trener, nowy zespół. Jesteśmy strasznie zmotywowani. Każdy z nas daje z siebie wszystko na treningach. Nie ma żadnego narzekania – powiedział libero reprezentacji Polski Paweł Zatorski.

Za siatkarzami reprezentacji Polski faza grupowa Ligi Narodów. W niej biało-czerwoni pod wodzą nowego szkoleniowca odnieśli 7 zwycięstw i ponieśli 2 porażki. – Dla nas jest to nowe życie, nowy trener, nowy zespół. Jesteśmy strasznie zmotywowani. Każdy z nas daje z siebie wszystko na treningach. Nie ma żadnego narzekania. Przed meczem z Holandią wykonaliśmy ciężki trening, a nie było złego słowa. To jest praca, która musi zostać wykonana, abyśmy grali na odpowiednim poziomie w ważnych momentach – powiedział libero polskiej kadry Paweł Zatorski.W ostatnich latach wiele ważnych meczów odbywało się przy pustych trybunach. W trakcie turnieju w Gdańsku było zupełnie inaczej. Na doping kibiców podopieczni Nikoli Grbicia zapewne będą mogli liczyć także w trakcie mistrzostw świata. – Zwycięstwa zawsze budują morale. Turniej w Polsce spadł nam jak z nieba przed mistrzostwami świata przed własną publicznością. Widać było, że przed spotkaniem z Iranem wielu chłopakom przy hymnie drżały usta. Byli pod wielkim wrażeniem atmosfery panującej na wszystkich meczach – zaznaczył defensywny zawodnik reprezentacji.

Nie ukrywa on, że spotkania z takimi rywalami jak Iran czy Słowenia pomagają rozwijać się polskiej kadrze, w przeciwieństwie do pojedynków z częścią rywali, z którymi odnieśli gładkie zwycięstwa. – Po meczu z Iranem byłem strasznie zbudowany mimo porażki. Mecze z Australią czy Kanadą niczego nas nie nauczyły. Takie spotkania nam nie pomogły wyciągnąć wniosków i tego jak radzić sobie w trudnych momentach. Zupełnie inaczej było w spotkaniu z Iranem, kiedy zawodnik przy piłce meczowej zaserwował prawie 130 km/h. Była to najlepsza lekcja jaką mogliśmy mieć przed kluczowymi meczami. Mam nadzieję, że będziemy mieli okazję doszlifować jeszcze te elementy, które nam szwankują – zaznaczył Zatorski.

Biało-czerwoni znaleźli się wśród ośmiu drużyn, które zagrają w turnieju finałowym Ligi Narodów w Bolonii. W ćwierćfinale zmierzą się z Irańczykami, z którymi przegrali niedawno w Gdańsku, więc szybko będą mieli okazję do rewanżu. – Wiemy, że musimy rzucić wszystko, co mamy na ten mecz, być agresywni od początku do końca. Jeśli pozwolimy Irańczykom się rozwinąć, to później ciężko będzie nam ich zatrzymać – zakończył Paweł Zatorski.

źródło: opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-07-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę