Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Patryk Niemiec: Zbyt luźno weszliśmy w mecz

Patryk Niemiec: Zbyt luźno weszliśmy w mecz

fot. Krzysztof Popiół - plusliga.pl

Trefl Gdańsk wywiózł z Radomia cenne punkty, choć niewiele brakowało, by Czarni doprowadzili do tie-breaka. – Wiedzieliśmy, że łatwo nie będzie, że radomianie będą ryzykować i zostawią całe serce na boisku. Każdemu z nas są potrzebne punkty, myślę, że w ten mecz weszliśmy może za luźno, na samym początku było bardzo nerwowo i to wpłynęło na naszą pewność siebie już do końca meczu. Spotkanie zakończone wynikiem 3:1, całe szczęście nie dopuściliśmy do tie-breaka, zachowaliśmy zimną krew w tej dość nerwowej końcówce – podkreślił Patryk Niemiec.

Choć Trefl Gdańsk w starciu z Czarnymi wygrał 3:1, to jednak łatwo nie było. W premierowej odsłonie górą byli gospodarze, dwie kolejne wygrali zawodnicy z Trójmiasta. Najwięcej emocji dostarczył czwarty set. Radomianie walczyli o pozostanie w grze, a ich rywale o komplet oczek. Ostatecznie po niezwykle zaciętej walce gdańszczanie triumfowali 37:35.– Wiedzieliśmy, że łatwo nie będzie, że radomianie będą ryzykować i zostawią całe serce na boisku. Każdemu z nas są potrzebne punkty, myślę, że w ten mecz weszliśmy może za luźno, na samym początku było bardzo nerwowo i to wpłynęło na naszą pewność siebie już do końca meczu. Spotkanie zakończone wynikiem 3:1, całe szczęście nie dopuściliśmy do tie-breaka, zachowaliśmy zimną krew w tej dość nerwowej końcówce – podsumował Patryk Niemiec.

– Często tak się zdarza, że po dobrym meczu, jaki zagraliśmy przeciwko Skrze Bełchatów, koncentracja trochę ucieka. Czuliśmy od początku, że Czarni na nas naciskają, czy w bloku, czy w obronie. Naprawdę fajnie zagrali, ale cieszymy się, że mamy trzy punkty – dodał Bartłomiej Bołądź.

Pomimo tego, że Cerrad Enea Czarni punktów nie wywalczyli, to wreszcie zaprezentowali lepszą siatkówkę. – Nie wiem, czy to był nasz najlepszy mecz, trudno to ocenić, na pewno fajnie, że w czwartym secie wróciliśmy, chłopaki zaczęli grać bardzo dobrze, byli pewni siebie, co w naszej sytuacji nie jest takie łatwe. Szkoda niewykorzystanych szans, bo w pewnym momencie chcieliśmy chyba za bardzo, ale też nie ma co się dziwić, bo chęć zwycięstwa była ogromna. W każdym meczu chcemy grać jak najlepiej, na pewno będziemy wychodzić i walczyć o zwycięstwo. W pierwszej partii wyglądało to bardzo dobrze, podobnie jak w czwartej. W drugiej i trzeciej różnie było, zwłaszcza w trzecim secie nasza jakość grania upadła i to był problem. Cieszy to, że drużyna zareagowała – analizował Paweł Woicki.

Od momentu oddania Radomskiego Centrum Sportu Czarni nie zaznali jeszcze smaku zwycięstwa w nowym obiekcie. – Jako trener staram się nie pompować już tego balonika, że nie mamy zwycięstwa we własnej hali. Musimy grać dobrą siatkówkę i to niezależnie, w której hali. Zmierzyliśmy się z bardzo dobrą drużyną, która w pierwszej części sezonu zdobyła dużo pewności siebie i to zaowocowało w decydującym momencie meczu. Nam zabrakło może nawet nie zimnej krwi, a podjęcia ryzyka w konkretnych sytuacjach, ale też nie mogę mieć o to pretensji do zawodników, bo momentami grali bardzo dobrze, szkoda, że nie udało się wygrać – dodał trener.

źródło: Czarni TV, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę