Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Patryk Niemiec: Wróciliśmy na nasze tory

Patryk Niemiec: Wróciliśmy na nasze tory

fot. Krzysztof Popiół - plusliga.pl

– W pierwszym secie dość mocno kontrolowaliśmy grę. Z każdą kolejną partią bielszczanie nabierali wiatru w żagle i zaczynali grać coraz lepiej. Wydaje mi się, że najważniejsze, co super wykonaliśmy, to nie daliśmy rozwinąć skrzydeł skrzydłowym rywali – powiedział po pokonaniu BBTS-u środkowy Trefla, Patryk Niemiec.

Siatkarze Trefla Gdańsk we własnej hali pewnie rozprawili się z BBTS-em Bielsko-Biała w trzech setach. Goście tylko krótkimi fragmentami byli w stanie podjąć walkę, ale nie wystarczyło im to do przedłużenia spotkania. – Nasza gra w tym meczu trochę falowała. Na zagrywce też nie prezentowaliśmy się tak jak zawsze, ale najważniejsza jest wygrana 3:0. Tylko ona się liczy – stwierdził Bartłomiej Bołądź, atakujący ekipy z Pomorza.Mimo że przyjezdni próbowali postraszyć przeciwników, to jednak siła ofensywna była po stronie gospodarzy. – W pierwszym secie dość mocno kontrolowaliśmy grę. Z każdą kolejną partią bielszczanie nabierali wiatru w żagle i zaczynali grać coraz lepiej. Wydaje mi się, że najważniejsze, co super wykonaliśmy, to nie daliśmy rozwinąć skrzydeł skrzydłowym rywali. Dużo broniliśmy i dobrze graliśmy blokiem – ocenił Patryk Niemiec, który nie ukrywał, że gdańszczanie w ostatnich dniach pracowali nad serwisem. – W Zawierciu nie mieliśmy zagrywki, więc na niej się skupiliśmy przez ostatnie dni i w meczu z BBTS-em wróciliśmy na nasze tory – dodał.

We wcześniejszym pojedynku podopieczni Igora Juricicia fatalnie spisali się na zagrywce. W Zawierciu popełnili aż 20 błędów, a w starciu z BBTS-em ograniczyli ich liczbę, a dodatkowo dołożyli 3 asy. – Tak czasami się zdarza, że końcówki tak wyglądają. Szczególnie w meczach z topowymi zespołami takimi jak Warta trzeba zaryzykować. Niestety, się nie udało. W spotkaniu z BBTS-em było już trochę lepiej. Na pewno jednak mamy jeszcze kilka rzeczy w swojej grze do poprawy – dodał MVP pojedynku z bielszczanami.

Przed Treflem wyjazd do Nysy, gdzie zagra z miejscową Stalą, która w minionej kolejce przegrała po tie-breaku z GKS-em Katowice. – Stal bardzo dobrze zaczęła sezon, także myślę, że nie będzie to łatwe spotkanie. W dodatku rozegramy je po bardzo długiej podróży. O tym spotkaniu zaczniemy jednak myśleć dopiero w środę. Do tej pory skupialiśmy się tylko i wyłącznie na meczu z bielszczanami – zakończył Patryk Niemiec.

źródło: opr. własne, Trefl Gdańsk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-11-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę