Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Patryk Ligocki: Młody zespół stać na awans do czołowej ósemki

Patryk Ligocki: Młody zespół stać na awans do czołowej ósemki

fot. Sebastian Borowski - tauron1liga.pl

Na pewno w walce o czołowe lokaty w TAURON 1. Lidze liczyć się będą zespoły z Będzina i Wrocławia. Pierwszy z nich to mieszanka rutyny z młodością i w poprzednim sezonie już liczył się w rywalizacji o awans do PlusLigi. Drugi mierzy wysoko i stawia sobie za cel znalezienie się w gronie najlepszych polskich klubów – mówi 21-letni libero Krispolu Września Patryk Ligocki, który razem z kolegami od miesiąca przygotowuje się do rozgrywek zaplecza ekstraklasy.

Na co będzie w sezonie 2022/23 stać zawodników z Wrześni? – Może nasze nazwiska nie powalają sympatyków siatkówki, ale uważam, że młody zespół stać na awans do czołowej ósemki. W poprzednich sezonach wymieniano Krispol w gronie kandydatów do spadku, a były miejsca w czołówce – przypomina Patryk Ligocki.Libero Krispolu podkreśla, że siatkówka w jego rodzinnym mieście cieszy się ogromną popularnością. – Jest nowa hala, a naszym zadaniem będzie przyciągnięcie kibiców na trybuny. Jak będą wyniki i dobra gra, to sympatycy siatkówki na pewno przyjdą. Przyjadą też z innych miejscowości Wielkopolski, w której nie ma innej drużyny z PlusLigi i TAURON 1.Ligi. Nie pozostaje nam nic innego tylko wyjść na boisko i zagrać na maksa – mówi Patryk Ligocki.

Życie Patryka Ligockiego związane jest z Września, w której mieszka pod urodzenia. Już w wieku sześciu lat rozpoczął trening piłkarski. – Od małego chciałem do sportu. W moich zapędach i marzeniach wspierał mnie tata. Uprawiałem też hokej na lodzie, aż wreszcie trafiłem do siatkówki. W dokonaniu wyboru pomógł trochę Sławomir Stefański. W gimnazjum postawiłem na tę dyscyplinę – wspomina.

Do kadry seniorów Krispolu trafił w 2018 roku. Trener Marian Kardas zdecydował o przestawieniu młodego zawodnika z przyjmującego na libero. – Miałem kogo podpatrywać. Na tej pozycji grali Tomasz Kuś i Bartosz Dzierżyński. Obecnie naszym pierwszym libero jest Bartosz Zieliński, jeden z lepszych zawodników na tej pozycji w lidze. Bardzo mi pomaga – powiedział. Niebawem Krispol rozegra pierwsze sparingi. – Wtedy będziemy bardziej zorientowani na co nas stać – kończy Patryk Ligocki.

źródło: tauron1liga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę