Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Ruszają ćwierćfinały – pary i zasady rywalizacji

I liga M: Ruszają ćwierćfinały – pary i zasady rywalizacji

fot. Klaudia Piwowarczyk

Dobiegła końca faza zasadnicza w TAURON 1.Lidze. Oznacza to zatem, że na placu boju o mistrzostwo rozgrywek pozostało już tylko osiem drużyn. Ulubiona przez wielu kibiców i zawodników faza play-off na zapleczu elity wystartuje już za nieco ponad tydzień, bo 6 kwietnia. Nie obędzie się w ćwierćfinałach bez dalekich podróży.

SYSTEM GRY W FAZIE PLAY-OFF

O końcowe mistrzostwo I ligi walczyć będzie osiem najlepiej sklasyfikowanych drużyn po fazie zasadniczej. Pary natomiast utworzone zostały według klucza: 1-8, 2-7, 3-6, 4-5, gdzie cyferki to miejsca zajmowane w tabeli przez odpowiednie drużyny.

W ćwierćfinale gra toczyć się będzie do dwóch zwycięstw ze zmianą gospodarza po każdym starciu. Pierwszym gospodarzem meczu będą zespoły z pierwszej czwórki, a więc: MKS Będzin, Bogdanka Arka Chełm, BBTS Bielsko-Biała oraz BKS Visła Proline Bydgoszcz. Podobnie zresztą będzie w półfinale i meczu o 3. miejsce, gdzie konfrontacja toczyć się będzie do dwóch zwycięstw. Jedynie w rywalizacji o mistrzostwo będzie mogło dojść do pięciu spotkań, wszak, żeby zdobyć złoty medal, trzeba będzie sięgnąć po trzy zwycięstwa.

DO TRZECH RAZY SZTUKA?

MKS Będzin nie pozostawił złudzeń podobnie jak w ubiegłym sezonie i zakończył zmagania na pierwszym miejscu. Tym razem jednak podopieczni Wojciecha Serafina do drugiego miejsca posiadają aż 11 punktów zaliczki, w ubiegłych rozgrywkach było to 5. Nie ma co specjalnie ukrywać, że formacja z Zagłębia Dąbrowskiego wykazuje niemałe chęci powrotu do PlusLigi. Tak więc czy sprawdzi się maksyma traktująca o sztuce do trzech razy?

ZAMIESZANIE I ŚCISK NA MIEJSCACH 7-9.

Bardzo interesująca sytuacja ma miejsce na miejscach 7-9, wszak wszystkie trzy drużyny zakończyły zmagania z równą ilością punktów, a więc 50. Na 7. pozycji plasuje się MKS Astra Nowa Sól, na 8. REA BAS Białystok, a na 9. Lechia Tomaszów Mazowiecki.

Klub z województwa łódzkiego poinformował za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych, że oczekuje na decyzję sądu odwoławczego przy PZPS w kontekście przyznania PZL Leonardo Avii Świdnik walkowera. Posiedzenie zaplanowane zostało na 3 kwietnia bieżącego roku. – Na podstawie obszernego materiału przesłanego do sądu liczymy na cofnięcie decyzji o przyznaniu walkowera dla Avii Świdnik i odebranie nam cennych 3 punktów. Zatem na ostateczną najlepszą ósemkę sezonu 2023/2024 należy poczekać do wydania orzeczenia przez sąd. Wierzymy, że niezawisły organ wyda pozytywną dla nas decyzję – czytamy w najnowszym wpisie na Facebookowym profilu Lechii.

Zobacz również:
Lechia idzie do sądu – nie zgadza się z decyzją ligi

DALEKIE WYJAZDY W ĆWIERĆFINAŁACH

Nie obędzie się bez dalekich podróży w ramach ćwierćfinałów zaplecza PlusLigi. Drużyny z Będzina oraz Białegostoku do przejechania na mecze do siebie będą miały około pół tysiąca kilometrów. Jeszcze ciekawiej kreuje się sytuacja w przypadku rywalizacji ekip z Chełma i Nowej Soli, gdzie w zależności od wybranej trasy przejechać trzeba będzie między 715 a ponad 760 kilometrów.

Sporo czasu w autokarze spędzą również gracze Visły i Avii, wszak dystans dzielący Bydgoszcz i Świdnik to niespełna 500 kilometrów. Najprzyjemniej będzie w kontekście ćwierćfinału BBTS-u i Mickiewicza, wszak odległość pomiędzy Bielsko-Białą a Kluczborkiem to około 190 kilometrów.

Ćwierćfinałowe pary TAURON 1.Ligi:

MKS Będzin – REA BAS Białystok

Bogdanka Arka Chełm – MKST Astra Nowa Sól

BBTS Bielsko-Biała – KKS Mickiewicz Kluczbork

BKS Visła Proline Bydgoszcz – PZL Leonardo Avia Świdnik

Pierwsze ćwierćfinałowe mecze I ligi siatkarzy zaplanowano na sobotę, 6 kwietnia. Do rewanżów dojdzie tydzień później, 13 kwietnia. W przypadku konieczności rozegrania trzeciej batalii te odbędą się 17 kwietnia, w środę.

Zobacz również:
I liga M: Mimo zwycięstwa Lechia poza ósemką

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2024-03-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved