Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Paige Tapp wraca do gry, weźmie udział w projekcie Athletes Unlimited

Paige Tapp wraca do gry, weźmie udział w projekcie Athletes Unlimited

fot. volleyverse.com

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się amerykański projekt Athletes Unlimited, polegający na zorganizowaniu profesjonalnej ligi siatkarek w USA. Przypomnijmy, że zamiast rywalizujących drużyn zawodniczki mają zdobywać punkty indywidualnie, grając za każdym razem w innym zespole. Do projektu dołączyła Paige Tapp, która po występach w Bundeslidze miała roczną przerwę od siatkówki.

Organizacja Athletes Unlimited publikuje kolejne nazwiska siatkarek, które zdecydowały się wziąć udział w nietypowej amerykańskiej lidze. Biorąc pod uwagę, że nie będzie tam typowych drużyn, nazwiska zawodniczek, które zagrają w lutym 2021 w rozgrywkach publikowane są zbiorczo.W tej chwili zgłosiło się już 18 siatkarek, jak dotąd są to tylko Amerykanki. Wśród nich są Katie Carter, znane z występów w polskiej lidze Nia Grant, Valerie Nichol i Deja McClendon, a także Sareea Freeman i Karsta Lowe.

Organizator niedawno opublikował nazwiska nowych siatkarek, które dołączyły do projektu. Udało im się namówić m.in. Paige Tapp, która wróci do siatkówki po ponad rocznej przerwie. 25-letnia środkowa bloku to była reprezentantka USA, triumfatorka mistrzostw NORCECA i Pan-American Cup w 2019 roku. Po sezonie spędzonym w Bundeslidze w barwach Allianz MTV Stuttgart zawodniczka postanowiła zrobić przerwę w karierze, a teraz wróci na boisko. Organizatorzy liczą na inne amerykańskie gwiazdy, które z powodu sytuacji pandemicznej mają kłopoty z wyjazdem do Europy i graniem w tamtejszych klubach.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved