Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Ostatnie sparingowe gry pierwszoligowców

Ostatnie sparingowe gry pierwszoligowców

Już niebawem wystartują rozgrywki na zapleczu PlusLigi. Pierwszoligowe kluby grają swoje ostatnie sparingi, również z drugoligowcami. Wśród nich Lechia Tomaszów Mazowiecki pokonała Legię Warszawa 4:0, natomiast Olimpia Sulęcin pokonała MKST Astra Nowa Sól 3:1.

W środę drużyna z Tomaszowa Mazowieckiego gościła u siebie drugoligowy zespół – Legię Warszawa. Dla tomaszowian był to praktycznie ostatni taki sprawdzian formy przed inauguracją rozgrywek TAURON 1. Ligi Mężczyzn, którą mają zaplanowaną na 23 września. We własnej hali zagrają z częstochowskim Norwidem.

W środę zespoły rozegrały cztery sety. We wszystkich dużo lepsi okazali się podopieczni Bartłomieja Rebzdy. Wygrali partie odpowiednio do 19, 20, 21 i 17.

Tego samego dnia Olimpia podejmowała u siebie Astrę Nowa Sól. Dla sulęcinian był to praktycznie ostatni taki sprawdzian formy przed inauguracją rozgrywek TAURON 1. Ligi Mężczyzn, którą mają zaplanowaną na 23 września. Tego dnia przed własną publicznością podejmą ZAKSĘ Strzelce Opolskie.

Zespoły rozegrały cztery sety. Dwie pierwsze partie bez większych problemów na swoją stronę rozstrzygnęli podopieczni Tomasza Kowalskiego, którzy wygrali 25:13 i 25:22. W trzeciej części szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili goście 25:22. Najbardziej wyrównany był czwarty set. Jednak w ostatnich akcjach więcej zimnej krwi zachowali siatkarze Olimpii, którzy zwyciężyli 25:23 i całym meczu kontrolnym 3:1.

źródło: tauron1liga.pl