Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Olsztynianie bliżej siódmego miejsca

PL: Olsztynianie bliżej siódmego miejsca

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn i PSG Stali Nysa rozpoczęli rywalizację o 7. miejsce w PlusLidze. Krok w jego stronę zrobili podopieczni Javiera Webera, którzy w pierwszym z dwóch starć pokonali przeciwników w czterech setach. Do przypieczętowania sukcesu zatem potrzebują już tylko dwóch wygranych partii.

NYSKA DOMINACJA

Początek meczu był wyrównany. Po ataku Mateusza Janikowskiego i bloku Alana Souzy olsztynianie odskoczyli na 5:3. Goście jednak natychmiast wyrównali blokiem Włodarczyka na Souzie na 5:5. Wynik oscylował wokół remisu. Po nieudanym ataku Włodarczyka Indykpol odjechał na dwa oczka (10:8), ale przy zagrywce Zerby Stal odrobiła straty, a nawet wypracowała sobie zaliczkę za sprawą znakomitej gry blokiem (15:11). Olsztynianie próbowali gonić wynik, asa serwisowego chociażby zagrał Majchrzak, ale szybko tym samym odpowiedział Kapica. Podopieczni Daniela Plińskiego dominowali na boisku, pracowali znakomicie zagrywką po asach Włodarczyka było już 20:14, funkcjonował także blok (24:16). Wynik seta na 25:16 ustalił atakiem Włodarczyk.

FESTIWAL BŁĘDÓW, GÓRĄ OLSZTYNIANIE

Blok Zerby i autowy atak Souzy dały Stali prowadzenie 2:0 na początku drugiego seta. Olsztynianie wyrównali na 5:5, a oba zespoły cały czas były w kontakcie punktowym. Po ataku Mateusza Janikowskiego było 9:9. Obie drużyny popełniały sporo własnych błędów w tej części seta (12:12). Olsztynianie odskoczyli na 16:14 po kolejnym błędzie rywali. Na 17:17 serwisem wyrównał Patryk Szczurek. Sprawy w swoje ręce wzięli jednak Souza, kończąc kolejne ataki i Janikowski w zagrywce (21:18). Przyjezdnym w odrabianiu strat nie pomagały własne błędy, głównie w polu serwisowym.Po ataku w aut Michała Gierżota w setach było 1:1.

KOŃCÓWKA DLA GOSPODARZY

As serwisowy Remigiusza Kapicy dał wynik 3:1 dla Stali w trzeciej partii. Błąd w ofensywie Souzy spowodował, że goście po chwili mieli już trzy oczka zapasu. Olsztynianie po kiwce Tuanigi doprowadzili jednak do wyrównania 10:10. Wynik oscylował wokół remisu do momentu, gdy po nieudanej akcji Kamila Szymury gospodarze przeważali 16:14. Po ataku Kapicy i bloku Abramowicza jednak to Stal miała dwa punkty zapasu (19:17). Blokiem popracowali także olsztynianie i zrobiło się 20:20. W końcówce jednak to Stal odskoczyła, gdy atakował El Graoui (23:21). Blok na Kapicy spowodował, że zrobiło się 24:24 i o losach seta decydowała gra na przewagi. Ostatecznie blok Szymona Jakubiszaka i as serwisowy Mateusza Janikowskiego przesądziły o wygranej gospodarzy.

INDYKPOL AZS DOPEŁNIŁ DZIEŁA

Dobra gra blokiem dała Indykpolowi AZS prowadzenie 3:1 w secie czwartym, ale ataki Gierżota i Kapicy doprowadziły kilka chwil później do remisu 5:5. Przyjezdni skutecznie prezentowali się w ofensywie i po ataku Kapicy prowadzili 8:6. Blok Jakubiszaka dał kolejny już w tym meczu remis (8:8). W ustawieniu z Mateuszem Janikowskim na zagrywce na dwupunktowe prowadzenie wysforowali się olsztynianie (12:10). As serwisowy Szymona Jakubiszaka dał wynik 14:11. Swoje w ataku robił Gierżot, ale to rywale cały czas prowadzili. Dobrze spisywał się Armoa (19:15), pod siatką czujny był Szymon Jakubiszak (21:17). Stal próbowała walczyć, ala serwisowego posłał chociażby Wojciech Włodarczyk. Kolejne, w wykonaniu Jakubiszaka dały piłki meczowe gospodarzom (24:19). Spotkanie zakończył atak Alana Souzy.

MVP: Szymon Jakubiszak

Indykpol AZS Olsztyn – PSG Stal Nysa 3:1
(16:25, 25:21, 28:26, 25:20)

AZS: Souza (13), Karlitzek (12), Jakubiszak (18), Majchrzak (7), Janikowski (8), Tuaniga (1), Ciunajtis (libero) oraz Jankiewicz, Sapiński, Armoa (6), Hawryluk (libero)
Stal: Szczurek (2) , Kapica (16), Gierżot (13), Włodarczyk (16), Zerba (11), Abramowicz (6), Szymura (libero) oraz El Graoui (3), Kramczyński, Zhukouski