Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Olimpia Sulęcin już trenuje

Olimpia Sulęcin już trenuje

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Nie mamy czasu, aby zrobić jakiś okres adaptacyjny, ale zawodnicy dostali rozpiski i sami przygotowywali się już od ponad miesiąca. Bardzo szybko wejdziemy w elementy taktyczne i fragmenty gry, bo do startu ligi zostało nam niecałe 7 tygodni – powiedział o przygotowaniach Olimpii Sulęcin jej trener Łukasz Chajec.

Olimpia Sulęcin zakończyła kompletowanie składu na nadchodzący sezon. Jako ostatni do zespołu dołączył Damian Sobczak, który przez ostatnie lata grał w czeskiej ekstraklasie, broniąc barw VK Ostrawa. – Jest to bardzo doświadczony zawodnik. Związaliśmy się z nim dwuletnim kontraktem. Cieszę się, że na tej pozycji będziemy mieli doświadczonego zawodnika. Liczymy na spokój, który zapewni nam w linii przyjęcia – powiedział Łukasz Chajec, trener zespołu z Sulęcina.Odniósł się on także do innego z transferów, a mianowicie pozyskania młodego rozgrywającego Huberta Szymczaka. – To perspektywiczny zawodnik, z którym też podpisaliśmy dwuletnią umowę. Jest to chłopak o bardzo dobrych warunkach fizycznych, bo ma 203 cm wzrostu. Ma potencjał, który będziemy chcieli z niego wydobyć. Myślę, że wszystko przed nim – ocenił szkoleniowiec Olimpii.

Olimpia Sulęcin jako jeden z ostatnich pierwszoligowców rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. Nie ma na nie zbyt dużo czasu, bo liga rusza już w połowie września. – Całe przygotowania będą przebiegały na naszych obiektach. Rozpoczęliśmy je w sobotę turniejem siatkówki plażowej. Od poniedziałku rano pracujemy na siłowni, a po południu mamy zajęcia w hali. Nie mamy czasu, aby zrobić jakiś okres adaptacyjny, ale zawodnicy dostali rozpiski i sami przygotowywali się już od ponad miesiąca. Bardzo szybko wejdziemy w elementy taktyczne i fragmenty gry, bo do startu ligi zostało nam niecałe 7 tygodni – podkreślił Łukasz Chajec.

Przypomnijmy, że w nadchodzącym sezonie w rozgrywkach TAURON 1. Ligi zagra 16 zespołów. Wystartują one 17 września, a Olimpia Sulęcin w pierwszej kolejce uda się do Siedlec, gdzie zmierzy się z miejscowym KPS-em.

źródło: inf. własna, Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę