Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy M: Kłopoty VfB Friedrichshafen, zespół polskiego trenera na 3. miejscu

Niemcy M: Kłopoty VfB Friedrichshafen, zespół polskiego trenera na 3. miejscu

fot. SWD powervolleys Duren

W piątek rozegrano dwa ostatnie mecze w 2022 roku w niemieckiej Bundeslidze siatkarzy. Niespodziewane kłopoty w Lüneburgu miał zespół VfB Friedrichshafen. Podopieczni trenera Lebedew dwukrotnie obejmowali w tym meczu prowadzenie, ale wygrali dopiero po tie-breaku. Bez problemów zwyciężył za to zespół z Düren. Podopieczni trenera Murczkiewicza wygrali 3:1 wyjazdowe spotkanie z TSV Haching w Monachium i tracą do VfB już tylko 4 punkty.

Dwa mecze 13. serii spotkań zakończyły rok 2022 w niemieckiej Bundeslidze siatkarzy. Z wygranej i trzech punktów mogli cieszyć się podopieczni trenera Rafała Murczkiewicza, którzy wygrali 3:1 w Monachium.Zespół z Düren początku meczu nie może zaliczyć do najlepszych. Monachijczycy w pierwszym secie cały czas mieli przewagę nad rywalami i ostatecznie wygrali tę partię do 22. Podopieczni trenera Rafała Murczkiewicza nie mogli sobie poradzić z atakami i zagrywkami Philippa Schumanna, w drugiej partii jednak zagrali wyśmienicie i wygrali do 13.

Również trzeci i czwarty set przebiegały po myśli zawodników SWD powervolleys, którzy wygrywając całe spotkanie 3:1 zanotowali ósmą wygraną w sezonie (w 12 meczach). Liderami zwycięskiego zespołu byli Filip John (18 pkt.) oraz Tobias Brand (19 pkt.), a w bloku zespół z Düren wygrał w tym spotkaniu aż 16-2.

Zespół trenera Murczkiewicza zajmuje trzecie miejsce w tabeli Bundesligi i zmniejszył stratę do wicelidera z Friedrichshafen do czterech punktów. VfB swój mecz rozgrywało w Lüneburgu i dwukrotnie w tym spotkaniu wychodziło na prowadzenie. Gospodarze za każdym razem po końcówce na przewagi doprowadzali do wyrównania. W tie-breaku podopieczni trenera Marka Lebedew nie dali już rywalom szans i zapisali na swoim koncie dwa punkty. Najwięcej punktów dla zwycięskiej drużyny zdobył Luciano Valentin (23). Michał Superlak zdobył 19 punktów, z czego 17 atakiem przy 45% skuteczności. Dołożył do tego jeden skuteczny blok i punktową zagrywkę. O punkt mniej od Polaka na swoim koncie miał Tim Peter.

W tabeli Bundesligi na fotelu lidera znajduje się Berlin Recycling Volleys z Adamem Kowalskim w składzie, który ma przewagę czterech punktów nad VfB. Oba czołowe zespoły niemieckiej ekstraklasy rozegrały po 11 spotkań.

Zobacz również:
Wyniki i tabela niemieckiej Bundesligi siatkarzy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę