Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Nicola Vettori: Najtrudniejsza będzie sfera mentalna

Nicola Vettori: Najtrudniejsza będzie sfera mentalna

fot. Michał Szymański

– Zawsze wychodzimy na boisko, żeby wygrać. Tak samo będzie z Legionovią. To ostatni zespół w tabeli, ale to nie jest tak, że nie potrafią grać, co pokazali, urywając sety różnym drużynom. Dla nas to też ważny mecz, bo musimy odnaleźć swoją pewność siebie i zdobyć trzy punkty. Powtarzałem zespołowi, że w tym meczu najtrudniejsza będzie sfera mentalna, bo będziemy faworytami i musimy wygrać, a to czasem powoduje niedokładności – powiedział przed meczem z Legionovią trener UNI Opole Nicola Vettori.

– Legionovia dysponuje dobrą zagrywką. Są tam dwie, trzy zawodniczki, które mają dobre statystyki w tym elemencie i sprawiały serwisem problemy wielu zespołom, więc nam też mogą. Jest kilka młodych zawodniczek na wysokim poziomie. Dlatego, że są młode, ich gra jeszcze faluje, czasem grają bardzo dobrze, a czasem bardzo źle. My musimy wywrzeć na nie presje i wygrać mecz – dodał szkoleniowiec.Na inny element gry przeciwnika zwrócił z kolei uwagę Dominik Fabianowicz.Przede wszystkim w tym meczu musimy skupiać się na sobie i nie popełniać błędów. Mocną stroną Legionovii jest atak, a w szczególności trzeba zwrócić uwagę na leworęczną atakującą, która gra na dobrym zasięgu.

Natomiast Lana Conceição opowiedziała o przygotowaniach do meczu z czerwoną latarnią ligi. – Dużo pracujemy nad naszym kontratakiem, ponieważ to jest element, w którym możemy się poprawić. Na ostatnich treningach dużo ćwiczyłyśmy fizycznie, żeby być szybszym i lepszym w kontrataku. Jestem przekonana, że wyjdziemy do meczu z Legionovią naładowane na 120%, pewne siebie i będziemy tworzyły jedność jako drużyna. 

źródło: inf. własna, UNI Opole - YouTube

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę