Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Nicola Vettori: Na pewno jest jeszcze kilka rzeczy do poprawy

Nicola Vettori: Na pewno jest jeszcze kilka rzeczy do poprawy

fot. Michał Szymański

Polskie siatkarki w niedzielę, po bardzo krótkim odpoczynku, rozpoczną w Elblągu ostatni etap przygotowań do mistrzostw świata (23 września – 15 października). We wtorek wyruszą do Holandii, a trzy dni później w Arnhem zainaugurują turniej meczem z Chorwacją.

Biało-czerwone przez kilka dni rywalizowały w turnieju towarzyskim w Neapolu, który był ostatnim sprawdzianem przed mundialem. Rywalki: Serbki, Włoszki i Turczynki okazały się poza zasięgiem, wszystkie trzy mecze podopieczne trenera Stefano Lavariniego przegrały po 1:3.– Graliśmy z mistrzem świata, mistrzem oraz wicemistrzem Europy, a więc z topowymi reprezentacjami. Jeśli chcemy do nich się zbliżyć, dojść do czołówki, musimy mierzyć się jak najczęściej z takimi zespołami. Na pewno jest jeszcze kilka rzeczy do poprawy, ale też każdy mecz był trochę inny z naszej strony pod względem taktycznym. W każdym z tych spotkań pojawiały się inne błędy – powiedział drugi trener reprezentacji Nicola Vettori.

Jego zdaniem, w kolejnych meczach, już w mistrzostwach, drużyna musi wyjść na boisko z bardziej agresywnym nastawieniem. Tego w Neapolu czasami brakowało. – Ważne jest to, że jak wyjdziemy na boisko, to musimy być pewni siebie nie na sto, ale na dwieście procent. Czasami jest tak, że wychodzimy na parkiet i czekamy, co się wydarzy, ale z takim nastawieniem potem może być ciężko na boisku. Przykładem tego jest właśnie pierwszy set spotkania z Turcją. Przy odpowiednim nastawieniu, jesteśmy w stanie walczyć z takim zespołem. Może jeszcze nie wygrać, ale rozgrywać wyrównane sety, co zresztą pokazaliśmy – podkreślił asystent Lavariniego.

Po turnieju we Włoszech zawodniczki dostały dzień odpoczynku, a od niedzieli w Elblągu rozpoczną ostatni etap przygotowań do turnieju, który rozegrany zostanie w Holandii i w Polsce. – Wybraliśmy Elbląg ze względu na bliskość lotniska w Gdańsku, a także na możliwość trenowania w dużej hali, co było dla nas równie ważne. We wtorek rano po zajęciach lecimy do Holandii, a w piątek gramy pierwszy mecz z Pomarańczowymi. Dzień później wracamy do Gdańska na kolejne spotkania – przekazał Vettori.

źródło: sportowy24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę