Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Natalia Valentin-Anderson dołączyła do Zanetti Bergamo

Natalia Valentin-Anderson dołączyła do Zanetti Bergamo

fot. Łukasz Krzywański

Od tego tygodnia sztab szkoleniowy Zanetti Bergamo będzie miał do dyspozycji dziewięć zawodniczek. Do zespołu dołączyła, po tygodniowej kwarantannie i serii testów na koronawirusa, rozgrywająca Natalia Valentin-Anderson. Portorykanka w poprzednim sezonie reprezentowała Developres SkyRes Rzeszów, z którym zdobyła wicemistrzostwo Polski.

Bergamo to spełnienie moich marzeń. Odkąd zaczęłam profesjonalnie grać w siatkówkę chciałam występować we Włoszech. A który zespół lepiej do tego wybrać niż Bergamo, gdzie jest tak wiele historii? – mówiła po podpisaniu umowy rozgrywająca, która w końcu będzie mogła rozpocząć ze swoim nowym zespołem przygotowania do sezonu.W miniony weekend zespół Zanetti Bergamo rozegrał spotkanie w Superpucharze Włoch. Podopieczne trenera Daniele Turino nie miały zbyt wiele do powiedzenia w konfrontacji z Reale Mutua Fenera Chieri ’76 i przegrały 0:3. Po tym pojedynku drużyna spotkała się w poniedziałek na siłowni, aby wznowić cykl przygotowawczy do sezonu 2020/2021.

Sztab szkoleniowy rozpoczął już odliczanie do pierwszego spotkania ligowego. 20 września Zanetti Bergamo zmierzy się we własnej hali z Savino Del Bene Scandicci.

W drużynie trwa wyścig z czasem nie tylko pod względem przygotowań, ale również w kwestii odblokowania procedur związanych z dołączeniem zawodniczek zagranicznych. Dopiero dziś do zespołu dołączyła Natalia Valentin-Anderson, która ma za sobą tygodniową kwarantannę i serię testów na koronawirusa. Do Włoch nadal nie doleciały Amerykanki – Juliann Faucette Johnson i Kahlia Lanier oraz Portorykanka Stephanie Enright.

źródło: inf. własna, volleybergamo.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved