Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Mychajło Melnyk ponownie szefem ukraińskiej siatkówki

Mychajło Melnyk ponownie szefem ukraińskiej siatkówki

Po osiągnięciu bezprecedensowego sukcesu Mychajło Melnyk poprowadzi ukraińską siatkówkę w kolejnej kadencji. XXVI Walne Zgromadzenie Ukraińskiej Federacji Piłki Siatkowej (UVF) odbyło się w Truskawcu 8 sierpnia, gdzie delegaci jednogłośnie docenili ogromne postępy dokonane przez ukraińską siatkówkę w ciągu ostatnich czterech lat pod przewodnictwem prezydenta UVF Mychajło Melnyka.

Uczestnicy byli zgodni co do tego, że organizacja krajowych zawodów wskoczyła na znacznie wyższy poziom. Podkreślali pojawienie się w kraju nowych, bardzo ambitnych klubów, a także pozytywne zmiany odnotowane w zakresie rozwijania gry na niższych poziomach.Najważniejsze wydarzenia w tym kraju z ostatnich czterech lat to podwójny złoty medal zdobyty przez ukraińskie drużyny narodowe w 2017 roku w Lidze Europejskiej oraz zeszłoroczne mistrzostwa Europy, w których zespół Ukrainy dotarł do ćwierćfinału, przegrywając po tie-breaku z późniejszymi złotymi medalistami z Serbii.

Nie dziwi więc fakt, że spośród 26 członków kolegialnego Ukraińskiego Związku Piłki Siatkowej aż 18 nominowało Mychajło Melnyka na prezesa w kolejnej kadencji. Był jedynym zgłoszonym kandydatem. W trakcie wyborów na 80 obecnych delegatów aż 79 głosowało za Melnykiem (jeden głos był nieważny).

W związku z tym Melnyk będzie kontynuował pracę jako prezes UVF przez następne cztery lata. Warto dodać, że pierwszą osobą, która mu pogratulowała, był prezes Narodowego Komitetu Olimpijskiego Ukrainy, legenda lekkoatletyki Serhij Bubka. Funkcję Sekretarza Generalnego po otrzymaniu pełnej puli 80 głosów będzie nadal pełniła Kateryna Biliachenko.

źródło: cev.eu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved