Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > MŚ U21: Polki poznały rywalki

MŚ U21: Polki poznały rywalki

fot. youtube

W Meksyku odbyło się losowanie grup mistrzostw świata siatkarek do lat 21, które w dniach 17 do 26 sierpnia odbędą się w Meksyku. Podopieczne Jakuba Głuszaka trafiły do grupy C, w której ich rywalkami będą Serbki, Argentynki oraz Chinki.

Kadra Polski siatkarek U21 już na początku czerwca zawita do Szczyrku, gdzie rozpocznie pierwsze zgrupowanie. Pod wodzą Jakuba Głuszaka będą trenowały dziewczyny z rocznika 2003 i młodsze, które w minionym roku wywalczyły brązowy medal mistrzostw Europy. W nadchodzących miesiącach tę grupę czekają dwie imprezy główne, czyli lipcowe kwalifikacje do przyszłorocznych ME U22 i mistrzostwa świata U21, które odbędą się w Meksyku w dniach 17 – 26 sierpnia.W mistrzostwach świata weźmie udział 16 zespołów, które zostały podzielone na cztery grupy. Po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup awansują do grup E i F, a pozostałe trafią do grup G oraz H, aby rywalizować o miejsca od 9 do 16. Zarówno zwycięzcy, jak i drugie ekipy z grup E i F zameldują się w półfinale i zagrają o medale, natomiast trzecie i czwarte zespoły z tych grup będą rywalizowały o miejsca 5-8.

W Meksyku odbyło się losowanie grup czempionatu globu siatkarek do lat 21. Najłatwiejsze zadanie w pierwszej fazie turnieju będą miały gospodynie, które zmierzą się z rówieśniczkami z Tajlandii, Japonii oraz Egiptu, za to biało-czerwone trafiły do grupy C, w której ich rywalkami będą Serbki, Chinki oraz Argentynki.

Podział na grupy mistrzostw świata siatkarek do lat 21:

Grupa A: Meksyk, Egipt, Tajlandia, Japonia

Grupa B: Włochy, Brazylia, Dominikana, Tunezja

Grupa C: Serbia, Polska, Argentyna, Chiny

Grupa D: Stany Zjednoczone, Holandia, Turcja, Kuba

źródło: inf. własna, volleyballworld.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę