Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > MŚ U-21 M: Polacy przegrali z Iranem

MŚ U-21 M: Polacy przegrali z Iranem

Reprezentacja Polski U-21 od porażki 0:3 rozpoczęła rywalizację w kolejnej fazie grupowej mistrzostw świata tej kategorii wiekowej. Irańczycy bardzo mocno zagrywali i wyraźnie wygrali inauguracyjną odsłonę. W dwóch kolejnych wynik częściej oscylował wokół remisu, ale za każdym razem ostatnie słowo należało do siatkarzy reprezentacji Iranu.

Początek spotkania był wyrównany, ze zmiennym szczęściem atakował Nasewicz. Sytuacja zaczęła się zmieniać przy zagrywkach Poriya Hosseina Khanzadeha Firouzjaha. Polacy mieli problemy z odbiorem i o czas poprosił trener Grabda. Po przerwie skutecznie zaatakował Jakub Majchrzak (11:7). Irańczycy górowali na siatce, kolejni siatkarze posyłali mocne zagrywki, z którymi nie radzili sobie polscy przyjmujący. Gdy Piotr Śliwka posłał piłkę bez bloku w aut, ponownie interweniował polski szkoleniowiec. Swoje akcje kończył Mobin Nasri Mastanabad (16:9). W dalszej fazie seta Irańczycy zaczęli popełniać błędy a gdy asa posłał Mateusz Kufka, interweniował irański szkoleniowiec (19:14). Po przerwie skutecznie zaatakował Mahdi Bayati. Poderwać do walki Polaków starał się jeszcze Majchrzak. Zepsuta zagrywka Kamila Szymendery zamknęła seta.

W drugim secie Irańczycy kontynuowali skuteczną grę, zaś w szeregach Polaków mnożyły się błędy (7:4). W kolejnych akcjach biało-czerwoni zaczęli wykorzystywać kolejne ataki i o czas poprosił trener reprezentacji Iranu (7:8). W kolejnych akcjach obie drużyny skuteczne akcje przeplatały z pomyłkami. Gra nie miała większego tempa. Żaden z zespołów nie był w stanie zbudować wyraźnej przewagi. Gdy Khanzadeh skutecznie zaatakował z prawego skrzydła, o czas poprosił polski szkoleniowiec (19:19). W kolejnych akcjach ten siatkarz dołożył celne zagrywki i dopiero gdy popełnił błąd, Polacy zrobili przejście (21:20). W końcówce po autowej zagrywce Śliwki Irańczycy mieli piłki setowe. Pierwszą z nich obronił Nasewicz, ale w kolejnej skutecznie zaatakował Amir Mohammad Golzadeh.

Trzecią odsłonę lepiej otworzyli Polacy, którzy po ataku Kufki prowadzili 4:2, ale po własnych błędach stracili przewagę (4:4). Reprezentanci Polski wykorzystywali sytuacje na siatce, jednak regularnie psuli zagrywki. W dalszej fazie seta po obu stronach siatki nie brakowało nieporozumień. Po mocnym ataku Nasewicza Polacy wyszli na prowadzenie 13:11. W kolejnych akcjach biało-czerwoni zaliczyli serię przy punktowych zagrywkach Kajetana Kubickiego i o czas poprosił irański szkoleniowiec (13:16). Irańczycy bez problemu zniwelowali dystans, po bloku na Szymenderze interweniował Mateusz Grabda (16:16). Po czasie asa dołożył Khanzadeh. Chociaż swoje akcje kończył Piotr Śliwka, to rywale pozostawali na niewielkim prowadzeniu (21:20). Po drugiej stronie siatki ręki nie wstrzymywał Golzadeh i to on efektownym atakiem z prawego skrzydła zakończył pojedynek.

Iran – Polska 3:0
(25:17, 25:23, 25:23)

Iran: Khanzadeh (17), Behnezhad, Norouzi (5), Bayati (3), Golzadeh (11), Nasri (7), Maman (libero) oraz Bonehgaz, Hosseinpour i Fard
Polska: Majchrzak (6), Szymendera (5), Kufka (7), Śliwka (14), Kubicki (3), Nasewicz (13), Hawryluk (libero) oraz Hendzelewski