Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ K, gr. D: Trzysetowe zwycięstwa Chinek i Japonek

MŚ K, gr. D: Trzysetowe zwycięstwa Chinek i Japonek

fot. FIVB

W niemal równolegle granych meczach grupy D mistrzostw świata Chinki rywalizowały z Argentynkami, a Japonki z Kolumbijkami. W obu pojedynkach zdarzały się zacięte fragmenty, ale do rozstrzygnięcia wystarczyły trzy sety. W pierwszym pojedynku górą były Chinki, a w drugim – Japonki.

Otwarcie spotkania należało do Chinek (4:1), ale Argentynki szybko odrobiły straty (5:5). Ręki w ataku nie wstrzymywała Erika Mercado, po drugiej stronie raz za razem punktowała Wang Yunlu. Z czasem sytuacja na boisku nie ulegała zmianie, wciąż siatkarki obu drużyn utrzymywały wysoką skuteczność w ataku a wynik oscylował wokół remisu. Argentynki ryzykowały w polu zagrywki.Z czasem na nieznacznym prowadzeniu pozostawały siatkarki z Chin. Gdy swój atak skończyła Li Yingying interweniował argentyński szkoleniowiec (23:21). Autowe zagranie Banieli Bulaich dało piłki setowe rywalkom. Kropkę nad i postawiła Li Yingying.

Początkowo w drugim secie Chinki poszły za ciosem, ale po atakach Yamili Nizetich i asie Mercado to Argentynki wyszły na prowadzenie 5:3. Błędy własne siatkarek z Argentyny i kolejne skuteczne bloki siatkarek z Chin sprawiły, że to Azjatki odskoczyły na dwa punkty i o czas poprosił trenera Ferraro (8:6). Niemoc przerwała dopiero atakiem Candelaria Herrera (9:7). Za sprawą punktowych bloków Argentynki ponownie wyrównały wynik (12:12). Chińska ofensywa opierała się na Li Yingying, gdy dołożyła celne zagrywki jej drużyna odbudowała przewagę. Po autowym zagraniu Herrery o czas poprosił argentyński szkoleniowiec (16:12). Argentynki nie potrafiły przełamać rywalek, dystans utrzymywał się. Gdy w końcówce Chinki dwie akcje skończyły błędami, interweniował ich szkoleniowiec (22:18). Po czasie asa dołożyła Victoria Mayer. Do przejścia doprowadziła dopiero atakiem Xinyue Yuan (23:21). Ostatnie punkty zdobywała Li Yingying.

Lepiej w trzecim secie atakowały Argentynki, po zagraniu Nizetich odskoczyły na 8:5. Rywalki wciąż nie potrafiły znaleźć sposobu na zatrzymanie Li Yingying (8:8). Z czasem w argentyńskich szeregach zaczęły mnożyć się błędy, co pozwoliło Chinkom zbudować przewagę (14:10). Zespoły grały seriami, po passie chińskiej reprezentacji, nastąpiły kolejne udane ataki Danieli Bulaich (18:12, 18:16). W końcówce poderwać do walki Argentynki starała się jeszcze Mercado (23:20). Atak Wang Yuanyuan i skuteczny blok Chinek sprawiły, że to one cieszyły się ze zwycięstwa.

Chiny – Argentyna 3:0
(25:23, 25:22, 25:20)

Składy zespołów:
Chiny: Yuan X.Y. (8), Diao L.Y. (2), Wang Y.Y. (8), Wang Y.L. (11), Wang Y.Z. (3), Li Y.Y. (22), Wang M.J. (libero) oraz Ding X. i Chen P.Y.
Argentyna: Nizetich (9), Bulaich (13), Mercado (15), Farriol (3), Mayer (1), Herrera (9), Pelozo (libero) oraz Rizzo (libero), Germanier, Salinas i Sosa (1)


Lepiej w spotkanie weszły Japonki. Początkowo Kolumbijki zdobywały punkty głównie po błędach rywalek. Po asie Sariny Kogi i skutecznym kontrataku Haruyo Shimamury reprezentacja Japonii odskoczyła na 9:5. Kolejne ataki kończyła Mami Yokota (11:6). Mimo pojedynczych zagrań Amandy Coneo Kolumbijki nie były w stanie zniwelować powstałych strat. Japonki, choć zdarzało im się popełniać błędy, pozostawały na wyraźnym prowadzeniu (17:12). Z czasem sytuacja na boisku nie ulegała zmianie. W końcówce uaktywnił się japoński blok (23:17). Gdy asa posłała Madelaynne Montano, interweniował jeszcze trener Manabe (23:19). Ostatnie punkty dla Japonek padły po atakach Kogi.

Otwarcie seta numer dwa było zacięte, obie drużyny wymieniały się skutecznymi atakami (5:5). Dopiero seria ataków Arisy Inoue i Nanami Seki sprawiły, że Japonki odskoczyły na 10:5. Kolumbijki nie dawały za wygraną, dodatkowo reprezentantki Japonii nie ustrzegły się pomyłek. Po kolejnym skutecznym ataku Coneo dystans stopniał do dwóch oczek (16:14). Za sprawą zagrań Inoue różnica punktowa ponownie się powiększyła (18:14). W końcówce swoje akcje kończyła Kotona Hayashi. Kolumbijki do końca starały się walczyć, ale ponownie ostatnie słowo należało do Kogi.

Początkowo Kolumbijki w trzecim secie walczyły z Japonkami. Z akcji na akcję inicjatywę zaczęły przejmować siatkarki z Azji. Kolejne ataki kończyła Inoue. Aby przerwać serię przy zagrywkach Nanami Seki interweniował kolumbijski szkoleniowiec (12:7). Chociaż w końcu swój atak skończyła Darlevis Mosquera, siatkarki z Japonii szybko zaliczyły kolejną serię, po asie Inoue było już 16:8. Kolumbijki nie potrafiły wyeliminować ze swojej gry błędów, wciąż miały również problemy z przyjęciem. Gdy asa posłała Mayu Ishikawa, Japonki prowadziły 20:10.  W końcówce reprezentantki Japonii skuteczne ataki przeplatały z błędami w polu zagrywki (24:13). Za sprawą ataków Any Kariny Olayi Kolumbijki broniły kolejne piłki meczowe, przy stanie 24:17 interweniował japoński trener. Dopiero po przerwie decydujący punkt zdobyła Inoue.

Japonia – Kolumbia 3:0
(25:20, 25:22, 25:17)

Składy zespołów:
Japonia: Shimamura (5), Koga (16), Inoue (21), Hayashi (14), Yokota (3), Seki (4), Uchiseto (libero) oraz Fukudome (libero), Ishikawa (1), Yamada (1), Airi, Miyabe i Yoshino
Kolumbia: Darlevis (7), Dayana (7), Valerin (7), Maria Alejandra (2), Margarita (2), Amanda (9), Camila (libero) oraz Ana Karina (5), Madelaynne, Juliana i Angie Melisa

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy D mistrzostw świata siatkarek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę