Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ juniorek: W pierwszych meczach II rundy bez większych niespodzianek

MŚ juniorek: W pierwszych meczach II rundy bez większych niespodzianek

Rozpoczęła się II runda mistrzostw świata juniorek. W grupach E i F trwa walka o półfinały i w pierwszych meczach nie było niespodzianek. Pewne zwycięstwa odniosły zespoły USA, Holandii, Serbii i Włoch i to one są w tej chwili najbliżej strefy medalowej. W grupach G i H rywalizacja toczy się o miejsca 9-15, bowiem 16 miejsce zarezerwowane jest już dla zespołu Portoryko, który nie zdołał przybyć na turniej.

W pierwszym spotkaniu grupy E reprezentacja Brazylii zmierzyła się z zespołem USA. Amerykanki wygrały pierwszego eta, jednak w drugim, po zaciętej walce na przewagi, górą były Canarinhes. Kolejne dwa sety jednak znów wygrały Amerykanki, w czwartym gromiąc rywalki do 14. Zespół USA zgarnął więc trzy cenne punkty, a duża w tym zasługa Emily Londot, która zdobyła dla swojej drużyny 22 punkty.

W drugim spotkaniu tej grupy Holenderki pokonały również w czterech setach reprezentację Rosji. Pomarańczowe dość pewnie wygrały dwa pierwsze sety, w trzeciej jednak musiały uznać wyższość Sbornej. Rosjankom nie udało się pójść za ciosem i w czwartej odsłonie również przegrały z gospodyniami, które zapisały na swoim koncie trzy punkty. Najwięcej punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyły Elles Dambrink (22) oraz Jolien Knollema (19).

Brazylia – USA 1:3
(22:25, 29:27, 20:25, 14:25)
Holandia – Rosja 3:1
(25:16, 25:20, 16:25, 25:22)

W grupie F reprezentacja Serbii w trzech setach pokonała zespół biało-czerwonych. Polki w drugim i trzecim secie miały swoje szanse, prowadziły w końcówce, ale ostatnie piłki należały do rywalek. Najwięcej punktów dla drużyny Serbii zdobyły Isidora Kockarević (13) i Vanja Savić (11). W polskiej drużynie 15 punktów na swoim koncie miała Martyna Czyrniańska, o punkt mniej Julita Piasecka. Więcej o meczu można przeczytać TUTAJ.

W drugim meczu tej grupy Włoszki dość pewnie poradziły sobie z reprezentacją Dominikany, wygrywając w trzech setach. Z bardzo dobrej strony w tym meczu pokazała się Beatrice Gardini, która zdobyła dla zwycięskiego zespołu 17 punktów. Włoszki w środę zmierzą się z reprezentacją Polski i jeśli wygrają, dla biało-czerwonych może to oznaczać koniec marzeń o medalu.

Serbia – Polska 3:0
(25:21, 27:25, 25:23)
Dominikana – Włochy 0:3
(16:25, 20:25, 15:25)

W grupie G, w której zespoły rywalizują o miejsca 9-15 w pierwszych meczach zgodnie z przewidywaniami szybkie wygrane odniosły zespoły Turcji i Argentyny. Turczynki w trzech szybkich setach rozprawiły się z Rwandą, a najwięcej punktów dla zwycięskiego zespołu zdobyła Melisa Bukmen (12). Albicelestes nie miały żadnego problemu z pokonaniem reprezentacji Tajlandii. Z dobrej strony pokazała się w tym meczu Bianca Cugno, która zdobyła 14 punktów.

Rwanda – Turcja 0:3
(10:25, 9:25, 16:25)
Argentyna – Tajlandia 3:0
(25:13, 25:12, 25:18)

W grupie H siatkarki Białorusi dopisały sobie trzy punkty za walkower z reprezentacją Portoryko. Sporo emocji było w meczu reprezentacji Belgii z Egiptem. Pierwszego seta wygrały siatkarki z Afryki, jednak w dwóch kolejnych górą były Belgijki. W zespole Żółtych Tygrysic wyróżniały się zwłaszcza Dauke Vreys i Anna Koulberg. Egipcjanki doprowadziły jednak do tie-breaka i idąc za ciosem wygrały całe spotkanie 3:2. W zwycięskim zespole 22 punkty zdobyła Farida Elhenawy.

Portoryko – Białoruś 0:3
(0:25, 0:25, 0:25)
Belgia – Egipt 2:3
(20:25, 25:18, 29:27, 21:25, 9:15)