Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ, gr. C: Stany Zjednoczone zdecydowanie lepsze od Meksyku

MŚ, gr. C: Stany Zjednoczone zdecydowanie lepsze od Meksyku

Siatkarze Stanów Zjednoczonych pewnie wygrali z Meksykiem 3:0. Amerykanie dominowali w całym spotkaniu, ich przewaga i dominacja nie podlegała żadnej dyskusji. Meksykanie jedynie w drugim secie zdobyli 20 punktów, w pierwszej i trzeciej partii nie mieli zbyt wiele do powiedzenia.

Spotkanie lepiej rozpoczęli faworyci, kiedy na siatce przytomnie zachował się Torey DeFalco, jego zespół prowadził już 6:3. Meksykanie nie stanowili dla wyżej notowanych rywali większego zagrożenia, zwłaszcza, że popełniali sporo błędów własnych (6:12). Wynik podreperowały trochę zagrywki Mauro Issaca Rascona (9:12), a tym samym odpowiedział Taylor Averill (18:12) i po chwili Amerykanie coraz szybciej zmierzali w stronę zwycięstwa w premierowej odsłonie (23:17). Doprowadzili do piłki setowej i choć pierwszą z nich udało się obronić kadrze Meksyku (18:24), to dynamiczny atak Averilla zakończył tę odsłonę.

Podobnie rozpoczął się set numer dwa, podopieczni Johna Speraw szybko odskoczyli (9:6), Meksyk walczył, ale niewiele z tego wynikało. Mecz był pod kontrolą medalistów tegorocznej Ligi Narodów. Swoje w polu zagrywki dołożył tym razem Aaron Russell (17:12) i chociaż swoje na lewym skrzydle starał się robić Jesus Lopez, to jego drużyna nie była w stanie dogonić rywali (16:20). Potrójny amerykański blok dał tej drużynie piłkę setową i po błędzie Meksykanów ta partia dobiegła końca.

Amerykanie nie spuścili z tonu również na początku trzeciej części meczu, mocno atakował Russell, David Smith w połowie partii nie zwalniał ręki w polu zagrywki i jego zespół deklasował rywali. Ci odpowiadali jedynie pojedynczymi udanymi zagraniami (8:18). Meksyk już się nie podniósł, czekał jedynie na wymiar kary (12:24) i po akcje DeFalco Amerykanie zanotowali swoje pierwsze zwycięstwo w mistrzostwach świata.

USA – Meksyk 3:0
(25:18, 25:20, 25:12)

USA: Anderson (10), A. Russell (16), Jendryk (7), Defalco (14), Christenson (3), Smith (2), Shoji (libero) oraz K. Russell, Averill (2)
Meksyk: Lopez (7), Gonzalez (9), Rodríguez (8), Fuentes (7), Martinez (3), Aranda (2), Bravo (libero) oraz Mendoza, Sanay (1), Baca