Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Monika Jagła: Trzeba obronić tytuł

Monika Jagła: Trzeba obronić tytuł

fot. Łukasz Krzywański

KS Pałac Bydgoszcz w miniony weekend został pierwszym triumfatorem turnieju PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki, pokonując w finale #VolleyWrocław. – Udało się nam zrealizować plan turniejowy, jesteśmy bardzo szczęśliwe i zadowolone, że mogłyśmy tu być i zaprezentować się z jak najlepszej strony – nie kryła szczęścia po zdobyciu złotego medalu Monika Jagła, libero bydgoszczanek.

KS Pałac Bydgoszcz odniósł pierwsze, historyczne zwycięstwo w turnieju PreZero Grand Prix. Jak smakuje sukces?Fajnie. Myślę, że to zupełnie coś innego niż gra w hali. Zaprezentowałyśmy się z jak najlepszej strony. Zagrałyśmy świetny turniej i w Warszawie, i w Gdańsku.

Jak wam się grało czwórką zawodniczek na boisku?

– Całkiem inaczej się gra w czwórkę niż w szóstkę, ale to fajna opcja. Udało się nam zrealizować plan turniejowy, jesteśmy bardzo szczęśliwe i zadowolone, że mogłyśmy tu być i zaprezentować się z jak najlepszej strony, a przede wszystkim wygrać.

Proszę powiedzieć szczerze: czy przygotowywałyście się do tego turnieju?

– Miałyśmy kilka treningów, ale były tak przeprowadzone, aby poczuć piasek. Nie było większych przygotowań czy ćwiczeń – trzy, cztery treningi, nic więcej.

Co wam, jako drużynie, dał turniej PreZero Grand Prix?

– Przede wszystkim możliwość zgrania się ze sobą i zbudowania świetnej atmosfery w zespole. Udział w turnieju zbliżył nas do siebie. Wszystkie się poznałyśmy, zwłaszcza z nowymi zawodniczkami w drużynie.

Turniej wszystkim się spodobał i za rok planowana jest jego druga edycja. Czy zespół KS Pałac Bydgoszcz ponownie zgłosi się do rywalizacji na piasku?

– Myślę, że tak. I cały sztab, i zawodniczki jesteśmy zadowolone z udziału. Poza tym trzeba obronić  tytuł.

Przed wami zostały już tylko przygotowania do sezonu halowego. Czy to zwycięstwo pozytywnie na was wpływie?

– Oczywiście. Zrealizowaliśmy zadanie, wykonałyśmy to, co sobie założyliśmy przed turniejem. Teraz wrócimy do treningów i zaczniemy przygotowywać się już do ligi, a te na pewno będą szły do przodu.

Macie w planach zagranie spotkań kontrolnych?

– Tak, ale dokładnie nie wiemy gdzie i z kim. Przynajmniej ja nic nie wiem, bo dopiero wróciłam z kadry.

Rozumiem, że już trenujecie w pełnym składzie.

– Tak, już jesteśmy wszystkie w komplecie i od poniedziałku zaczęłyśmy przygotowania pełną parą.

Poprzedni sezon zakończyłyście na szóstym miejscu, choć mogłyście pokazać coś więcej. Czego zatem oczekujecie od nachodzącego?

– Był niedosyt, bardzo chciałyśmy zagrać w play-offach i zrewanżować się za pierwszą część sezonu. Ale myślę, że może i dobrze, że tak się stało, jak się stało, bowiem odpoczęłyśmy trochę. Wiadomo, że wirus jest z nami cały czas, że trzeba na siebie uważać. Mam jednak nadzieję, że sezon przebiegnie bez żadnych komplikacji.

źródło: tauronliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved