Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Młodzi adepci siatkówki zagrają pod okiem Małgorzaty Glinki

Młodzi adepci siatkówki zagrają pod okiem Małgorzaty Glinki

fot. archiwum

Jeden dzień i aż trzy turnieje dla młodych adeptów siatkówki o Puchar Małgorzaty Glinki! Dzieci w trzech województwach będą miały okazję w sobotę rywalizować o trofea ufundowane przez najlepszą zawodniczkę w historii polskiej siatkówki.

Turnieje minisiatkówki odbędą się w Lęborku na Pomorzu, Krzywinie w Zachodniopomorskiem i Tomaszowie Mazowieckim w województwie łódzkim. W Lęborku rywalizować będą dziewczęta i chłopcy w zespołach dwuosobowych, w Krzywinie w trzyosobowych, a w Tomaszowie Mazowieckim grać będą chłopcy w drużynach złożonych z czterech zawodników.W tegorocznej edycji odbędzie się dwanaście turniejów. Nasz projekt realizujemy już po raz trzeci, a naszym celem jest oczywiście krzewienie idei fair play wśród dzieci, ale również promocja siatkówki wśród dzieciaków i wyszukiwanie talentów – powiedziała Małgorzata Glinka.

Dwukrotna mistrzyni Europy pojawi się na turnieju w Lęborku. – Ze względu na pandemię koronawirusa turniej został skrócony do jednego dnia i jest też mniej drużyn, niż w zeszłym roku. Ale w Lęborku panuje zawsze fantastyczna atmosfera – zaznaczył Marcin Dawidowski, trener ze Stowarzyszenia Przyjaciół Siatkówki w Lęborku, organizator turnieju. Wszystkie dzieci, które będą brały udział w turnieju, otrzymają koszulkę Fundacji Małgorzaty Glinki, a dla sześciu najlepszych zespołów przygotowano puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

W turnieju w Lęborku zagra osiemnaście dwuosobowych zespołów dziewcząt i osiemnaście drużyn chłopców. – Dzieci będą podzielone na trzy grupy po sześć zespołów i grać będą systemem każdy z każdym, więc meczów będzie bez liku. Dla części uczestników będzie to już kolejny turniej i kolejna możliwość spotkania z najwybitniejszą polską siatkarką, a dla niektórych młodych adeptów siatkówki będzie to pierwsza taka okazja – dodał Dawidowski.

W turnieju będą mogły brać udział uczniowie klas czwartych szkół podstawowych i młodsi. – Jestem dumna z tego, że nasze turnieje cieszą się dużym zainteresowaniem dzieciaków. W Lęborku zobaczymy nie tylko drużyny z klubów z województwa pomorskiego, ale również m.in. z zachodniopomorskiego – dodała Glinka. W sumie do końca roku odbędzie się dwanaście turniejów minisiatkówki o Puchar Małgorzaty Glinki. Uczniowie już rywalizowali w dwóch turniejach w Tarnowie, a przed nimi w najbliższą sobotę rywalizacja w Lęborku, Krzywiniu i Tomaszowie Mazowieckim.

Następnie turnieje odbędą się w Wałczu (7 listopada), Szczecinie (21 i 22 listopada), Turku (5 grudnia), Wieliczce (6 grudnia) i Starogardzie Gdańskim (12 i 13 grudnia). – Przez pandemię musieliśmy znacząco zredukować liczbę dzieci, które wezmą udział w turniejach. Początkowo zakładaliśmy, iż weźmie w nich udział ponad trzy tysiące dzieci, a teraz liczymy na udział około tysiąca ośmiuset adeptów siatkówki – zakończyła znakomita siatkarka.

źródło: inf. prasowa, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2020-10-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved