Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Młoda środkowa zostaje w MKS-ie

Młoda środkowa zostaje w MKS-ie

fot. Michał Szymański

Pierwsze wieści kadrowe zaczynają napływać z Energi MKS Kalisz. Pierwszą zawodniczką, która przedłużyła współpracę z drużyną prowadzoną przez Jacka Pasińskiego, jest Weronika Centka. Będzie to dla niej drugi sezon w zespole z Kalisza.

Energa MKS Kalisz powoli zaczyna odkrywać karty na sezon 2020/2021. Weronika Centka jest pierwszą zawodniczką, która nadal będzie kontynuowała współpracę z klubem znad Prosny. Niespełna 20-letnia siatkarka do Kalisza trafiła przed poprzednim sezonem. Pochodzi ona z Bełchatowa i właśnie tam, w miejscowym UKS Korona, stawiała pierwsze siatkarskie kroki. Potem mierząca 191 cm siatkarka podjęła naukę w SMS PZPS Szczyrk i związała się z Budowlanymi Łódź. Dwa lata temu wraz z reprezentacją Polski juniorek sięgnęła po brązowy medal mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej. W poprzednim sezonie reprezentacyjnym znalazła się w szerokiej kadrze seniorskiej drużyny na trwającą Ligę Narodów.20-letnia środkowa idealnie wpisuje się w strategię zapowiedzianą jakiś czas temu przez zarząd klubu i trenera Jacka Pasińskiego opierającej się na budowaniu zespołu, w głównej mierze, z polskich, młodych, perspektywicznych zawodniczek.

Weronika Centka pokazywała w zeszłym sezonie przebłyski sporego talentu. W spotkaniu z Radomką Radom, 28 października 2019 roku, otrzymała nagrodę MVP, dzięki zdobyciu 15 punktów, z czego 5 blokiem i 2 asów serwisowych. W całym ubiegłym sezonie, będącym jej pierwszym na parkietach Ligi Siatkówki Kobiet, zagrała w 21 meczach, zaliczając 33 bloki, 8 asów serwisowych i 158 punktów. W klubie liczą na kolejny krok w rozwoju zawodniczki już w poprzednim roku potrafiącej być ważną częścią kaliskiej ofensywy i ustabilizowanie formy.

Zobacz również:
Karuzela transferowa LSK na sezon 2020/2021

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę