Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Młoda atakująca dołączyła do ŁKS-u Commercecon Łódź

Młoda atakująca dołączyła do ŁKS-u Commercecon Łódź

fot. ŁKS Siatkówka Żeńska

Czas na pierwszy transfer ŁKS-u Commercecon Łódź na sezon 2022/2023! W ostatnich latach w seniorskim zespole debiutują młode i utalentowane zawodniczki sekcji młodzieżowej ŁKS Siatkówka Żeńska. Nie inaczej będzie w tym sezonie. W TAURON Lidze zadebiutuje atakująca Anastasiia Hryszczuk.

Ma 18 lat, doskonałe warunki fizyczne i boiskową odwagę godną Łódzkiej Wiewióry. W barwach Łódzkiego Klubu Sportowego gra już kilka lat, reprezentując dotychczas zespoły sekcji młodzieżowej ŁKS-u Siatkówka Żeńska.W 2021 roku Nastia zajęła z zespołem juniorek 6. miejsce w mistrzostwach Polski, zaś kilka dni później z drużyną juniorek młodszych wywalczyła brązowy medal oraz została wybrana najlepszą atakującą turnieju finałowego. W sezonie 2021/2022 odebrała w Sport Arenie, podczas uroczystej gali Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej, w imieniu drużyny juniorek pamiątkowy dyplom dla mistrzyń województwa łódzkiego. Było to jednocześnie symboliczne zamknięcie pewnego etapu w jej karierze.

Już wkrótce w hali przy alei Unii Lubelskiej 2 rozpocznie kolejny rozdział. W sezonie 2022/2023 Anastasiia Hryszczuk będzie miała okazję zadebiutować w TAURON Lidze oraz Lidze Mistrzyń.

W samych superlatywach o Nastii wypowiada się trener Wojciech Blomberg.Anastasiia imponowała od samego początku. Nie tylko warunkami fizycznymi, ale też swoją pracowitością. Jak tylko ją zobaczyłem, wiedziałem, że stoi przed mną nieoszlifowany diament – mówi o popularnej „Nasti” jej pierwszy trener w Polsce.

Przyjechała do Polski w wieku 15 lat. Zostawiła za sobą rodzinę i swoje dotychczasowe życie, by spróbować sił na naszych rodzimych parkietach. Początkowo była cicha i zagubiona, jednak od początku miała w sobie to „coś”, co przyciągało do niej dziewczyny. Nasti po prostu nie da się nie lubić. Nawet gdy się nie uśmiecha, to oczy mówią co innego – dodaje szkoleniowiec ŁKS-u Siatkówka Żeńska. 

Anastazję wśród innych zawodniczek wyróżnia atletyczna budowa ciała oraz niesamowita siła fizyczna. Myślę, że niejedna seniorka mogłaby pozazdrościć Nasti siły uderzenia w ataku i zagrywce. Przez te trzy lata spędzone w Polsce zdobyła brązowy medal MP kadetek oraz otrzymała w tych samych zawodach nagrodę dla najlepszej atakującej – podkreśla trener Wojciech Blomberg. – To już przeszłość. Teraz trzeba się skupić na tym, co przed nią. Pomimo rzadko spotykanego talentu czeka ją jeszcze wiele pracy na treningach. Siatkówka młodzieżowa i seniorska to w sumie dwa inne sporty, jednak jestem przekonany, że pokaże się z jak najlepszej strony i będzie o Nasti głośno w Polsce. Tego z całego serca jej życzę – kończy szkoleniowiec.

W samych superlatywach o młodej Wiewiórze wypowiada się również Katarzyna Sielicka. – Nastię mogliśmy obserwować już od dłuższego czasu, bo jako utalentowana, młoda dziewczyna trafiła do naszego zespołu juniorskiego. Pod okiem trenerów Świty i Blomberga zrobiła ogromny postęp, który został dostrzeżony przez szkoleniowców innych klubów, a także reprezentacji Polski. Dlatego zależało nam bardzo, aby Nastia kontynuowała swój rozwój w Łódzkim Klubie Sportowym, jednocześnie mając nadzieję, że jej talent poparty solidna pracą przyniesie korzyści dla obu stron – podkreśla dyrektor ds. sportowych ŁKS-u Commercecon Łódź.

Za Nastią trzy lata spędzone w sekcji młodzieżowej ŁKS-u Siatkówka Żeńska. Które z momentów będzie wspominać najmilej? – Każdy sezon będę wspominać bardzo miło, bo to są niesamowite wspomnienia z najlepszymi trenerami i zawodniczkami. Aczkolwiek najbardziej udany sezon, który najmilej wspominam, to sezon, w którym razem z dziewczynami i naszymi trenerami Wojciechem Blombergiem i Krystianem Kaczmarskim ugraliśmy brązowy medal na mistrzostwach Polski (w 2021 roku) – mówi atakująca.

Jakie Nastia ma cele związane z debiutem w ekstraklasie? – Będzie to mój debiut na tak profesjonalnej scenie, więc  chciałabym jak najwięcej nauczyć się od doświadczonych koleżanek, korzystając z okazji jaką mam. I oczywiście chcę pokazać się z jak najlepszej strony trenerom i kibicom!

Anastasiia przyznała, że przychodzi do pierwszego zespołu ze świadomością, że siatkówka młodzieżowa i seniorska mocno się od siebie różnią. – Szczerze mówiąc nie miałam okazji jeszcze rozmawiać ze starszymi koleżankami na temat tego, jak to jest i jaka jest różnica. Aczkolwiek sama wiem, że siatkówka młodzieżowa to inna bajka. Jest to już przeszłość i  muszę się skupić na tym, co będzie w poważnej seniorskiej siatkówce – podkreśla.

źródło: lkscommerceconlodz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę