Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: MKS bez straty seta w Tarnowie

TL: MKS bez straty seta w Tarnowie

W ostatnim spotkaniu 18. kolejki TAURON Ligi Grupa Azoty Akademia Tarnów podejmowała Energę MKS Kalisz. Chociaż tarnowianki miały swoje szanse, nie udało im się wygrać żadnego z trzech setów.  Przez porażkę 0:3 siatkarki z Tarnowa pozostają na ostatnim miejscu w tabeli. Nagrodę MVP odebrała Dajana Bosković.

Nieskuteczne pogonie gospodyń

Początek spotkania był wyrównany, choć niepozbawiony błędów. Dopiero przy zagrywkach Karoliny Drużkowskiej MKS zaczął budować przewagę. Przy stanie 9:12 interweniował trener Krzyształowicz. Po przerwie skutecznie zaatakowała Julita Molenda. Dobrze funkcjonował kaliski blok. Chociaż przyjezdnym zdarzało się popełniać błędy, dystans utrzymywał się. Poderwać do walki gospodynie starała się Wiktoria Szumera. Tarnowianki nie odpuszczały i w końcówce doprowadziły do wyrównania. Serię przy zagrywkach Szumery zakończyła dopiero atakiem Karolina Fedorek (20:20). Od tego momentu punktowały już tylko przyjezdne. Seta zamknął podwójny blok na Calkins.

Otwarcie drugiego seta należało do przyjezdnych, które po ataku Dajany Bosković odskoczyły na 6:2. Po przerwie dla szkoleniowca gospodyń skutecznie zaatakowała Molenda. Zdarzały się przedłużone akcje, jednak głównie padały one łupem przyjezdnych. Raz za razem punktowała Bosković. Gdy piłkę w aut posłała Szumera, o czas ponownie poprosił trener Krzyształowicz (10:15). Ze zmiennym szczęściem atakowała Danijela Dzaković. Po serii przy zagrywkach Chmielewskiej dystans stopniał. W końcówce tarnowianki nie wykorzystywały jednak swoich szans (18:22). Zagranie po bloku w antenkę Zuzanny Kuligowskiej dało serię piłek setowych. Drugą z nich mocnym atakiem wykorzystała Bosković.

Pod kontrolą MKS-u

Od początku trzeciego seta gospodynie musiały gonić wynik. Tarnowianki miały problem z odbiorem zagrywek Kuligowskiej. Po kontrataku Drużkowskiej o czas poprosił trener gospodyń (5:9). Dopiero celne zagranie Szumery po bloku pozwoliło siatkarkom z Tarnowa zrobić przejście (6:10). Uaktywnił się blok gospodyń, dzięki czemu zmniejszyły dystans. Gdy asa dołożyła Szumera, wynik wyrównał się. Dopiero po czasie dla trenera MKS-u zablokowana została Zakościelna a przyjezdne zrobiły przejście (14:14). Kaliszanki szybko przejęły inicjatywę i po zagraniu Aleksandry Rasińskiej odskoczyły na 18:15. Od tamtej pory tylko powiększały przewagę. Po ataku Rasińskiej MKS miał serię piłek meczowych. Drugą z nich wykorzystała Bosković.

MVP: Dajana Bosković

Grupa Azoty Akademia Tarnów – Energa MKS Kalisz 0:3
(20:25, 20:25, 20:25)

Akademia: Mościckaja (5), Molenda (3), Chmielewska (2), Dzaković (8), Gawlak (5), Szumera (20), Żurawska (libero) oraz Zakościelna (2), Marcyniuk, Calkins i Szczygieł-Głód
MKS: Wawrzyniak (1), Drużkowska (13), Mlinar (2), Efimienko-Młotkowska (7), Bosković (21), Fedorek (9), Śliwa (libero) oraz Kuligowska (7), Rasińska (5) i Ashburn