Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Mistrzyni Polski zagra w Energetyku Poznań

fot. Michał Szymański

Energetyk Poznań ma nową przyjmującą. Pola Nowakowska jeszcze całkiem niedawno jako libero Chemika Police odbierała złoty medal za zdobycie mistrzostwa Polski, a teraz ma wzmocnić lewe skrzydło pierwszoligowej drużyny ze sporymi ambicjami. Jak zapowiadała sama siatkarka zmiana pozycji nie jest jej straszna.

Pola Nowakowska jest wychowanką Pałacu Bydgoszcz, w którym zadebiutowała w ekstraklasie. 24-letnia zawodniczka w 2017 roku przeniosła się do Developresu Rzeszów, a po zdobyciu z tym klubem brązowego medalu mistrzostw Polski trafiła do zespołu z Polic, z którym w przedwcześnie zakończonym sezonie zdobyła mistrzostwo Polski.W Chemiku rywalizowała na pozycji libero z Pauliną Maj-Erwardt, ale co ciekawe ma na swoim koncie 7 zdobytych punktów, ponieważ w meczu przeciwko Wiśle Warszawa zagrała jako atakująca. W nietypowej roli wystąpiła również w Pucharze CEV, gdzie atakiem z lewego skrzydła skończyła mecz w Zagrzebiu. Występy na pozycji przyjmującej Nowakowska ma za sobą również w rozgrywkach młodzieżowych.

Nic więc dziwnego, że nie straszne jej nowe wyzwanie, jakiemu będzie musiała sprostać w barwach Energetyka Poznań, gdzie ma grać na lewym skrzydle. Nowakowska to druga po atakującej Orianie Miechowicz nowa siatkarka klubu, który ostatni sezon skończył na trzecim miejscu I ligi kobiet. Również w kolejnym Energetyk ma spore ambicje i będzie chciał odegrać ważną rolę w rozgrywkach, mimo tego że w zespole może dojść do kadrowej rewolucji. Jak zapowiadał prezes Robert Rakowski możliwa jest sytuacja, że w drużynie zostanie tylko jedna siatkarka – przyjmująca Klaudia Świstek.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved