Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Mistrzyni Polski zagra w Energetyku Poznań

Mistrzyni Polski zagra w Energetyku Poznań

fot. Michał Szymański

Energetyk Poznań ma nową przyjmującą. Pola Nowakowska jeszcze całkiem niedawno jako libero Chemika Police odbierała złoty medal za zdobycie mistrzostwa Polski, a teraz ma wzmocnić lewe skrzydło pierwszoligowej drużyny ze sporymi ambicjami. Jak zapowiadała sama siatkarka zmiana pozycji nie jest jej straszna.

Pola Nowakowska jest wychowanką Pałacu Bydgoszcz, w którym zadebiutowała w ekstraklasie. 24-letnia zawodniczka w 2017 roku przeniosła się do Developresu Rzeszów, a po zdobyciu z tym klubem brązowego medalu mistrzostw Polski trafiła do zespołu z Polic, z którym w przedwcześnie zakończonym sezonie zdobyła mistrzostwo Polski.W Chemiku rywalizowała na pozycji libero z Pauliną Maj-Erwardt, ale co ciekawe ma na swoim koncie 7 zdobytych punktów, ponieważ w meczu przeciwko Wiśle Warszawa zagrała jako atakująca. W nietypowej roli wystąpiła również w Pucharze CEV, gdzie atakiem z lewego skrzydła skończyła mecz w Zagrzebiu. Występy na pozycji przyjmującej Nowakowska ma za sobą również w rozgrywkach młodzieżowych.

Nic więc dziwnego, że nie straszne jej nowe wyzwanie, jakiemu będzie musiała sprostać w barwach Energetyka Poznań, gdzie ma grać na lewym skrzydle. Nowakowska to druga po atakującej Orianie Miechowicz nowa siatkarka klubu, który ostatni sezon skończył na trzecim miejscu I ligi kobiet. Również w kolejnym Energetyk ma spore ambicje i będzie chciał odegrać ważną rolę w rozgrywkach, mimo tego że w zespole może dojść do kadrowej rewolucji. Jak zapowiadał prezes Robert Rakowski możliwa jest sytuacja, że w drużynie zostanie tylko jedna siatkarka – przyjmująca Klaudia Świstek.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę