Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-17: Polacy wygrali, ale awans jeszcze daleko

ME U-17: Polacy wygrali, ale awans jeszcze daleko

Polscy kadeci po dotkliwej porażce z Hiszpanią musieli w czwartkowy wieczór pokonać Serbię, aby nie postawić się w beznadziejnej sytuacji w mistrzostwach Europu U-17. Nasi siatkarze wygrali 3:0, ale to tak naprawdę jeden mały krok, a tych kroków trzeba jeszcze kilka wykonać, aby liczyć się w grze o medale.

Lekcja siatkówki dla Serbów

W mecz lepiej weszli Polacy, którzy po zbiciach Jakuba Szczurowskiego odskoczyli od rywali na 4:0. Serbowie próbowali wrócić do gry,ale dzięki blokowi biało-czerwoni powiększali przewagę nad rywalami. Serię punktów zdobyli przy serwisie Filipa Falkowskiego, a po kontrze Oskara Trawki prowadzili już 14:6. Serbowie mieli olbrzymie problemy z kończeniem własnych akcji. Asa serwisowego dołożył Trawka, a w ataku nie do zatrzymania był Szczurowski (20:6). W końcówce kilka zbić Sasy Radovanovicia pozwoliło przeciwnikom „wyjść” z dziesiątki, ale i tak nierówną walkę w tym secie zakończyła kontra Trawki (25:12).

W drugim secie podopieczni Artura Łozy poszli za ciosem. Po kontrze Marcela Kicińskiego zaczęli budować sobie nadwyżkę (6:3). Asa serwisowego dołożył Szczurowski, a kolejną serię punktów biało-czerwoni zdobyli przy zagrywce Macieja Korony (13:6). Swoje trzy grosze w ataku dorzucił Igor Nurkiewicz, a zadanie Polakom ułatwiali rywale, popełniając błędy w ataku. Zupełnie nie radzili sobie z serwisem Trawki, a w drugim secie zanosiło się na pogrom. Po serii bloków Polacy wygrywali już 23:8. Ostatecznie po akcji Kicińskiego ta część meczu padła ich łupem 25:12.

Dwa wysoko wygrane sety ich nie rozluźniły, a kolejnego przy zagrywce Nurkiewicza zaczęli od prowadzenia 5:1. Pojedyncze udane odpowiedzi w wykonaniu Pavle Colakovicia nie były w stanie poderwać Serbów do walki, a skuteczna postawa na siatce Trawki powodowała, że Polacy kontrolowali wynik. Przy serwisie Stefana Vuckovicia rywale zbliżyli się na 9:11, ale Kiciński odbudował nadwyżkę po stronie naszych siatkarzy. Swoje akcje w ataku kończył Szczurowski, ale tym razem Serbowie dzielnie się trzymali (17:14). Po akcji Vuka Kulpinaca zbliżyli się nawet na 18:19, ale przez własne błędy zmarnowali szansę na zaciętą końcówkę. W niej biało-czerwoni dołożyli blok, triumfując 25:20.

Polska – Serbia 3:0
(25:12, 25:12, 25

Polska: Kiciński (13), Szczurowski (16), Trawka (12), Korona (2), Nurkiewicz (7), Falkowski (2), Olejniczak J. (libero)
Serbia:  Kulpinac (13), Radovanović (2), Perić (2), Bogosavljević (3), Stojković, Aleksić (1), Jurić (libero), Tomasević (libero) oraz Skorić, Brasanac (2), Vucković i Colaković (4)