Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-17: Cztery zespoły wciąż niepokonane

ME U-17: Cztery zespoły wciąż niepokonane

W Serbii i na Węgrzech we wtorek rozpoczęły się mistrzostwa Europy kadetek do lat 17. Polki po porażce w tie-breaku z Włoszkami, w środę zrehabilitowały się, wygrywając również po pięciu setach z reprezentacją Holandii. Cztery zespoły pozostają jeszcze bez porażki. W grupie I to Chorwacja i Bułgaria, a w grupie II Słowenia i Grecja.

Grupa I

Nas oczywiście najbardziej interesował w tej grupie mecz Polska-Holandia. Polki przegrały pierwszego seta, ale dwa następne padły ich łupem. Nie domknęły jednak spotkania w czwartej partii i o zwycięstwie decydował tie-break, który nasze siatkarki wygrały 15:13, co daje nam na razie czwarte miejsce w grupie.

W innych spotkaniach niespodziewanie porażki doznały Włoszki, które uległy Chorwatkom 1:3. Włochy w zeszłym sezonie w młodzieżowej siatkówce zebrały komplet złotych medali i w tym roku też mają duże apetyty, więc być może zimny prysznic na początku im się przyda.

Żadnych problemów nie miały Bułgarki. Wysoko wygrały z Gruzją, która wcześniej sprawiły niespodziankę, wygrywając z Serbią. W meczu z Bułgarią nie miały jednak argumentów i w żadnym z setów nie przekroczyły granicy 20 punktów.

Wydaje się, że Serbki w tym roczniku mogą mieć mniejszy potencjał, niż nas przyzwyczaiły. Po porażce z Gruzją, w drugim meczu uległy Estonii, a trzeba przyznać, że obie te reprezentacje to raczej w siatkówce europejska egzotyka.

W grupie II panowała dziś duża zgodność co do wyników. Wszystkie spotkania zakończyły się rezultatem 3:0. Swoje drugie zwycięstwo odniosła Słowenia, która pokonała Węgry. Wcześniej Słowenki wygrały z Rumunkami, ale wydaje się, że najtrudniejsze mecze jeszcze przed nimi i trudno je stawiać już teraz w gronie faworytek.

Niespodziewanie komplet punktów ma również Grecja. W ostatnich latach grecka siatkówka nie odnosiła sukcesów ani na polu seniorskim, ani młodzieżowym. Tym bardziej musi budzić respekt pokonanie młodych Turczynek w pierwszym meczu i Belgijek w drugim.

Ważne zwycięstwo odniosły Francuzki. Wygrały z Niemkami i będą dalej liczyć się w walce o wysokie lokaty, tym bardziej, że po porażce 2:3 z Węgrami, z pewnością we francuskim obozie nastroje były marne.

Również Turczynki odbiły sobie porażkę z Grecją. W środę pokonały Rumunię 3:0, niemal zmiatając rywalki z parkietu. Różnica była szczególnie widoczna w drugim secie, który siatkarki znad Bosforu wygrały 25:6!